Urputnost se vyplatila. Příbramská nemocnice získala dotaci 150 milionů na nové vybavení
22. ledna 2022 (18:41)
Příbramská nemocnice po delších průtazích a dohadování se s Ministerstvem pro místní rozvoj nakonec získala dotaci z fondu REAC-EU ve výši 150 milionů korun. Dotace by měla pomoci řešit případné další hrozby jako je aktuální epidemie koronaviru. V Příbrami za finanční prostředky nakoupí nové přístrojové vybavení.
„Byli jsme urputní a poukazovali jsme na netransparentnost způsobu příjmu žádostí, to jsou tzv. klikačky. Byli jsme připraveni i na případnou soudní při. Naštěstí ministerstvo navýšilo alokaci finančních prostředků a naše žádost pak dostala podporu,“ vysvětluje náměstek pro provoz a ekonomiku Radek Řechka důvody, proč příbramská nemocnice se svou žádostí nakonec uspěla.
Za 150 milionů korun nemocnice nakoupí například nový rentgen, magnetickou rezonanci, diagnostický přístroj SPECT-CT, sadu endoskopických a dalších operačních přístrojů, nová elektricky polohovatelná lůžka, nové počítače a další vybavení důležité pro chod nemocnice. Nákup vybavení je plánovaný na letošní a příští rok.
Výzva REACT-EU, která mezi zdravotnická zařízení rozdělovala 20 miliard korun, se setkala s vlnou kritiky kvůli netransparentnosti celého procesu. O tom, jestli byl žadatel úspěšný nebo neúspěšný, rozhodoval čas registrace, a to v řádech několika málo vteřin.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk
Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě …
POZNÁVÁME BRDY
/KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení
Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z …
KULTURA
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny
Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník …
FOTOGALERIE
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy
Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem
Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. …
SPORT




