28. 3. svátek má Soňa

Úředník figurující v kauze příbramské polikliniky opustil radnici

15. dubna 2015   (10:06)
Úředník figurující v kauze příbramské polikliniky opustil radnici
foto: pribram.cz

Počet úředníků se podle místostarosty Švendy (TOP 09) po reorganizaci výrazně nezměnil.



Příbramskou radnici opustil jeden z úředníků figurujících v takzvané kauze první polikliniky. Dosavadní vedoucí odboru silničního hospodářství a investic Zdeněk Škaloud se nepřihlásil do výběrových řízení vypsaných v rámci celkové reorganizace úřadu ani nepřijal nabízenou pozici technika. Dostal odstupné ve výši deseti měsíčních platů, řekl dnes novinářům starosta Jindřich Vařeka (ANO). Současní zástupci radnice kontroverzní prodej polikliniky zorganizovaný bývalým vedením města kritizovali.

Policie kvůli prodeji budovy, o níž se ucházel i spolumajitel firmy Ravak a nynější starosta Vařeka, v minulosti obvinila dva úředníky s advokátem, kteří měli na starosti otevírání obálek s nabídkami, a majitele vítězné firmy. Krajské státní zastupitelství v Praze ale jejich stíhání nakonec zrušilo. Kromě Škalouda čelila obvinění také vedoucí městské realitní kanceláře Věra Černá. Tu radní už dříve kvůli organizačním změnám odvolali z funkce a přeřadili ji na odbor správy majetku, kde působí jako technik.

Vařeka v minulosti prohlásil, že se kvůli první poliklinice, o jejíž koupi neúspěšně usiloval, nechce mstít. Úředníky figurující v kauze označil za profesionály a řekl, že se jich nechce zbavovat. Připustil však, že se jejich pracovní zařazení možná změní.

Úředníci podle vyšetřovatelů zapsali nabídku vítězné firmy Triticum jako první doručenou, přestože ji údajně nikdy nedostali. Nabídka byla na 20,5 milionu korun. Následovaly obálky od firem CPI Byty, Ravak a Rodiso, která nabídla 20,28 milionu korun, což byla druhá nejvyšší suma.

Příbramská radnice prošla výraznou reorganizací, která byla dokončena k 1. dubnu. Změny se dotkly řady oddělení, čtyři odbory byly úplně zrušeny a nahrazeny novými. Úřad podle místostarosty Václava Švendy (TOP 09) před reorganizací zaměstnával 202 lidí, nyní jich je 206. Počet úředníků se ale podle Švendy zvýšil kvůli tomu, že na úřad přešla část lidí z městské realitní kanceláře.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj mal








Další články

Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz