10. 8. svátek má Vavřinec
Úraz na zledovatělém chodníku? Ne vždy máte právo na odškodnění

9. prosince 2019   (06:13)
Úraz na zledovatělém chodníku? Ne vždy máte právo na odškodnění

Podle Plánu zimní údržby místních komunikací města Příbram je chodec povinen při chůzi používat tu část komunikace určenou pro pěší, která je posypána inertním posypovým materiálemLetošní zimní údržba chodníků a silnic na území města  bude zajištěna ve stejném rozsahu jako v minulých letech. Řídí se závazným Plánem zimní údržby místních komunikací schváleným Městskou Radou v prosinci 2015, který je platný až do příštího roku. Celková délka všech udržovaných místních komunikací (včetně údržby v obou směrech) je 153 km ve městě a 14 km v obcích. 

Plán údržby v zimních měsících mohou ovlivnit i sami obyvatelé města. Do konce března 2020 je k dispozici nonstop služba dispečera pro hlášení nesjízdných a neschůdných úseků komunikací při sněhu a náledí. Své podněty můžete hlásit na telefonním čísle 777 705 600.
 
Ulice i chodníky se ošetřují ve stanoveném pořadí
Z technického ani ekonomického hlediska nelze udržovat sjízdnost a schůdnost všech silnic a chodníků na stejné úrovni, proto je stanoveno závazné pořadí, ve kterém se jednotlivé úseky udržují. 18 % z celkového počtu ulic je zařazeno do skupiny s nejvyšší důležitostí. Mezi úseky s nejnižší prioritou patří například ulice Novohospodská, Fantova Louka, Svatohorská alej, K Junioru, Havlíčkova, či Komenského náměstí.

Některé chodníky se neošetřují 
Chodníky v ulicích, které vzhledem k jejich šířce (méně než 100 cm) nelze ošetřovat mechanizačními prostředky, se ručně ošetřují pouze na jedné straně ulice, pokud šířka ulice nepřesahuje 12 metrů. V mimopracovní době se ručně ošetřované chodníky neupravují. Dále zimní údržbě nepodléhají chodníky v ulicích s menším dopravním významem (menším množstvím chodců), kde na jedné straně ulice je chodník ošetřen. Kompletní seznam takovýchto chodníků je uveden v Plánu zimní údržby místních komunikací ve městě na webových stránkách Technických služeb.

I chodec má své povinnosti. Pokud je poruší, nemá právo na odškodnění
Plán zimní údržby stanovuje také povinnosti osob, které se po místních komunikacích pohybují. Chodec je například povinen při chůzi používat tu část komunikace určenou pro pěší, která je posypána inertním posypovým materiálem. Při přecházení komunikace pak musí použít výhradně přechod, který je podle tohoto plánu udržován.

„Pokud občan půjde po neošetřené straně chodníku a měl možnost použít jiný chodník (např. přes ulici), pak nemá v případě úrazu nárok na jakoukoliv kompenzaci ze strany vlastníka komunikace. Pokud jsme někde skutečně chodník neošetřili v časech, které jsou určené, pak nárok na odškodnění má," uvedla za Technické služby města Příbram Eva Švehlová, tisková mluvčí MěÚ.

„Obecně platí, že v zimě mrzne, sněží, komunikace kloužou a jsou pod sněhem. Občan se má přizpůsobit náročnějším podmínkám a mít např. vhodnou obuv,“ dodává Eva Švehlová.


Ne všechny komunikace spravují technické služby
Technické služby Příbram mají na starosti místní komunikace (vozovky a chodníky). Za průtahové silnice na území města Příbram (Evropská, Jinecká, Balbínova, Kpt. Olesinského, Hailova, T.G.M., Milínská, Mixova, Slivických bojovníků, kruh. objezd Milínská po kruh. objezd Březnická po kruh. objezd Seifertova, Školní, Zdabořská, Brodská, Plzeňská, kruh. objezd Husova, Rožmitálská, K Podlesí, Obecnická, Dobříšská, Ke Stadionu) je zodpovědna Správa a údržba silnic Benešov, pracoviště Drásov-Skalka. Za účelové vozovky zodpovídají jednotliví majitelé.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Pojďme odhalit tajemství, pověsti, mystéria a záhadná místa. 10. srpna 2020   (09:13) Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob
Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz