Uprchlík v příbramské ubytovně fyzicky a slovně napadal spolubydlící, vystěhovat ho musela policie
NEJČTENĚJŠÍ
4. května 2022 (14:50)
Policisté dnes vystěhovali z ubytovny v areálu příbramské nemocnice ukrajinského uprchlíka. Ten měl jak slovně, tak i fyzicky napadat své krajany. Informaci pribram.cz potvrdila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Policie přijala oznámení od příbramské nemocnice, která má ubytovnu ve svém areálu na Zdaboři, během včerejšího dne. Podle Suchánkové mají policisté k dispozici i záběry z bezpečnostních kamer. „Muž měl podle oznamovatele své spolubydlící verbálně i fyzicky napadat. Momentálně věc kvalifikujeme jako přestupek proti občanskému soužití, nicméně proběhne výslech, čekáme na překladatele,“ řekla pribram.cz mluvčí.
„Mohu potvrdit, že jsme byli nuceni řešit případ, kdy jeden z ubytovaných uprchlíků měl slovně a fyzicky napadat ostatní ubytované. Případ jsme spolu se všemi podklady předali Policii ČR. Problémový člověk byl z ubytovacího zařízení dnes vystěhován,“ řekl pribram.cz mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.
Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky není možné tolerovat jakékoliv excese. „Oceňuji práci policie i přístup příbramské nemocnice. Uprchlíkům před válkou je rozhodně dobré pomáhat, nicméně není možné tolerovat jakékoliv projevy závadového chování. Naše společnost funguje za jasně daných pravidel, která musí respektovat i nově příchozí,“ uvedl pro pribram.cz starosta.
„Přes tyto problémy jsme rádi, že můžeme pomoci s ubytováním dalším uprchlíkům, kteří si této podpory váží a snaží se začlenit do běžného života," dodal Janota s tím, že nemocnice je s některými uprchlíky domluvena na pomoci při údržbě areálu.
Ubytovna je vybavena několika dvoulůžkovými, jedním třílůžkovým a jedním čtyřlůžkovým pokojem. K dispozici mají uprchlíci také společenskou místnost a improvizovaný dětský koutek. Více v článku Podívejte se, jak budou bydlet uprchlíci v provizorních prostorách příbramské nemocnice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Podívejte se, jak budou bydlet uprchlíci v provizorních prostorách příbramské nemocnice
•Příbramská nemocnice v areálu na Zdaboři ubytuje 40 uprchlíků
•Myjete si správně ruce? To zjistíte ve čtvrtek v nemocnici
Další články
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk
Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě …
POZNÁVÁME BRDY
/KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení
Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z …
KULTURA
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny
Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník …
FOTOGALERIE
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ





