Únik chemikálie v aquaparku? Nebojte se, jde jen o cvičení. V úterý čekejte i varovné SMS!
28. dubna 2025 (07:01)
foto: ilustrační, SZM Příbram
Taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému se v budově aquaparku a blízkém okolí bude konat v úterý 29. dubna. Občané města mohou v tento den obdržet varovnou SMS.
V úterý 29. dubna se v budově příbramského aquaparku a blízkém okolí bude konat taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS). Jak informuje organizace Sportovní zařízení města Příbram (SZM) na svém webu, bude z tohoto důvodu budova uzavřena veřejnosti po celý den.
Akce bude simulovat situaci při úniku chemické látky, evakuaci, evidenci zraněných a transportovaných osob z budovy aquaparku do příbramské nemocnice. Šíření nebezpečné látky bude v úvodu navozeno barevnými dýmovnicemi a vyvíječi mlhy. Cvičení se zúčastní složky HZS, PČR, MP, ZZS, nemocnice Příbram a zaměstnanci SZM. Akce je zaměřena na koordinaci a připravenost všech složek IZS a zaměstnanců SZM při vyhlášení mimořádné události.
Tisková zpráva Městského úřadu Příbram informuje, že do cvičení nebudou přímo zapojeni občané města ani obyvatelé bytových domů v ulici Legionářů a z jejich strany není vyžadována žádná mimořádná aktivita. Evakuované a zraněné budou v rámci cvičení představovat figuranti. Občané města mohou v tento den obdržet varovnou SMS. „Osoby, které se budou v průběhu cvičení pohybovat v okolí aquaparku mohou dostat informační SMS, jelikož bude v rámci cvičení provedena zkouška systému varování obyvatelstva tímto informačním kanálem. Obyvatelé v ulici Legionářů budou rovněž informováni pomocí megafonů,“ uvádí Radek Dopirák, velitel Hasičského záchranného sboru Příbram.
Od 8.00 do 13.00 bude omezena možnost parkování a průjezdnost ulice Legionářů. „Žádáme obyvatele o uvolnění parkovacích míst v ulici a na parkovišti mezi aquaparkem a zimním stadionem dle umístěného dopravního značení. V tomto časovém úseku bude ulice z důvodu probíhajícího cvičení uzavřena. Parkoviště před aquaparkem bude v provozu pouze pro odjezd již zaparkovaných vozidel, nicméně může dojít ke krátkodobému omezení a zdržení na odjezdu z důvodu pohybu osob a vozidel složek IZS,“ vysvětluje Radek Dopirák.
foto: MěÚ Příbram
Obdobná cvičení probíhají ve městě každý rok. V loňském roce se taktické cvičení IZS uskutečnilo v parkovacím domě na autobusovém nádraží.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Magdalena Rezková
Související
•Hasiči likvidovali v pátek dopoledne požár garáže v Příbrami
•Moderní cisterna Tatra Force třetí generace pro Rožmitál už je ve výrobě
•MČR v mrtvém tahu přineslo několik nových rekordů
Další články
Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy
Středočeský kraj chce posílit silniční kontroly zaměřené na přetížená nákladní auta a …
DOPRAVA
Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru
Rekonstrukce příjezdové cesty ke Svaté Hoře skončila s výrazným předstihem. Dlažební …
AKTUÁLNĚ
Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %.
Mikroplasty už nejsou jen problém oceánů. Vědci je našli v lidské krvi, placentě, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz
Po neděli se má opět ochlazovat a podle meteorologů se mohou ranní teploty dostat jen …
Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu?
Existují dny, na které si člověk vzpomene sám od sebe – narozeniny, Vánoce, první …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek
Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech …
ZDRAVOTNICTVÍ
Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“
Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i …
ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života
Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod …
POZNÁVÁME BRDY
Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě
U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný …
HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami
V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti …
PR




