vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   24. 9. 2020
Bohutín 4
Březnice 8
Čím 3
Dobříš 20
Dolní Hbity 2
Dublovice 2
Háje 3
Hluboš 4
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 6
Konětopy 1
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 5
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 5
Nečín 5
Nedrahovice 2
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 1
Pičín 1
Příbram 135
Příčovy 3
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 9
Sedlčany 16
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

Ulice Příbrami by mohl hlídat parkovací detektiv - auto s kamerami na střeše

Doprava
31. ledna 2020   (06:11)
Ulice Příbrami by mohl hlídat parkovací detektiv - auto s kamerami na střeše

„V okamžiku, kdy město přistoupí k rozsáhlejší zónaci parkování ve městě, bude pořízení tohoto vozidla prakticky nutností,“ sdělila Eva Švehlová, tisková mluvčí příbramského městského úřaduNajít volné parkovací místo v centru větších měst mnohdy připomíná zapeklitou detektivku. Aut je na silnicích čím dál více a většina měst není schopna se s tolika automobily popasovat. Parkování se tak stává velkým problémem. A to i pro samotné rezidenty. Nedostatek parkovacích míst trápí i Příbram. Zde již před časem došlo k zavedení a zpoplatnění zón.
 
Zónace však s sebou nese i vyšší nároky na kontrolu správnosti parkování. Tu provádí strážníci městské policie. Z důvodu nedostatku personálu však čím dál více obcí ke kontrole využívá speciální automobily s kamerami na střeše. O pořízení tohoto „parkovacího detektiva“ uvažuje i Příbram.
 
„V okamžiku, kdy město přistoupí k rozsáhlejší zónaci parkování ve městě, bude pořízení tohoto vozidla prakticky nutností,“ potvrdila Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram.
 
Od srpna 2016 jezdí auto se šesti kamerami na střeše například po Praze. Kamery, které jsou natočené do všech světových stran, snímají registrační značky vozidel a díky tomu zjistí, kdo v placených zónách může stát a kdo ne. Zachycené registrační značky jsou posílány do centrálního informačního systému a ten je dále zpracovává. Za hodinu dokáže automobil přečíst až dva a půl tisíce značek.
 
Parkovací zóny byly ve městě Příbrami zavedeny na jaře roku 2018. Město je od té doby rozděleno podle atraktivity do třech parkovacích zón – červené, modré a zelené. Do červené parkovací zóny, kde je parkovné nejdražší, spadá náměstí T. G. Masaryka. Zde řidiči platí 25 korun za hodinu. Ve městě i nadále zůstávají plochy, které je možné využívat k parkování bezplatně. Jde například o parkoviště na autobusovém nádraží, na Flusárně, nová parkoviště P+R a většina míst v oblasti sídliště, Drkolnova a Křížáků. Tento stav však zřejmě není konečný. V plánu je rozsáhlejší zónace a zřejmě i úprava cen parkovného.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr_ŠJů
Wikimedia Commons

autor: Miloslava Ritschlová

Další články

Řidič Octavie se podruhé narodil: Po nárazu do stromu sešrotoval auto a vyvázl s lehkým zraněním Řidič Octavie se podruhé narodil: Po nárazu do stromu sešrotoval auto a vyvázl s lehkým zraněním Muže, který usmrtil svého otce, poslal soud na deset let do vězení Muže, který usmrtil svého otce, poslal soud na deset let do vězení Starosta Příbrami a ředitel nemocnice dnes darovali krev Starosta Příbrami a ředitel nemocnice dnes darovali krev Oblastní nemocnice Příbram na oddělení odběru krve přijala dva významné dárce. 24. září 2020   (17:55) Záchranná služba zřídila bezplatné volání pro lidi s podezřením na koronavirus Záchranná služba zřídila bezplatné volání pro lidi s podezřením na koronavirus Záchranná zdravotnická služba Středočeského kraje pro obyvatele zřídila bezplatnou telefonní linku, kde v souvislosti s podezřením na nákazu covid-19 mohou získat celou řadu potřebných informací. 24. září 2020   (15:43) Drn Drn, svým velkým malotraktorem už se do Příbrami řítí MIG 21 Drn Drn, svým velkým malotraktorem už se do Příbrami řítí MIG 21 Jiří Macháček společně s kapelou usedne do kabiny stíhacího letounu v sobotu v 21:30 hodin. 24. září 2020   (14:31) Volit je možné i v případě karantény nebo izolace Volit je možné i v případě karantény nebo izolace Termín voleb do zastupitelstev krajů a třetiny senátu je stanoven na začátek října. K volbám díky speciálním opatřením budou moci i voliči, kteří jsou aktuálně v karanténě či izolaci spojené s onemocněním covid-19. 24. září 2020   (12:20) Jindřich Havelka: "Prvním a největším bohatstvím je zdraví" Jindřich Havelka: "Prvním a největším bohatstvím je zdraví" PR Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici V bývalé jezuitské koleji v Březnici se dnes setkáte s teologem a překladatelem Alexandrem Flekem. Projektem moderního překladu Bible strávil s kolegy patnáct let. 24. září 2020   (08:15)
Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Soubor novinek vrací do hry řadu opatření, která si Češi mohou pamatovat z jara. 24. září 2020   (06:33)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz