11. 6. svátek má Bruno

Ulice 28. října bude pro dopravu otevřena od začátku září, kompletně hotová bude do konce října

29. července 2014   (13:30)
Ulice 28. října bude pro dopravu otevřena od začátku září, kompletně hotová bude do konce října

Informace k probíhající rekonstrukci ulice 28.října



Probíhající práce na rekonstrukci ulice 28. října v Příbrami jsou v plném proudu. K jejímu opětovnému otevření pro dopravu by podle aktuálních informací mělo dojít na konci měsíce srpna. Do této chvíle bude ulice uzavřena v celé své délce a platit budou nadále i objízdné trasy. Do konce září by pak měla být stavba ukončena kompletně, tedy včetně chodníků, laviček, herních prvků apod.

Dojde k rekonstrukci celé ulice, bude navíc o měsíc rychlejší

„V rámci urychlení a homogenizace celého povrchu se rozhodlo, že se ulice udělá celá v kuse a pro dopravu se otevře od začátku září. Díky jednáním s firmou Strabag se nám celou stavbu podařilo uspíšit o celý měsíc. Původně mělo dojít k předání až na konci října, takto by mělo být komplet hotovo do konce září. Chceme tak vyjít vstříc nejen rodičům, kteří do škol a školek v této ulici vozí své děti, ale také samotným obyvatelům ulice,“ informoval starosta Příbram Ing. Pavel Pikrt.

V současnou chvíli pomalu končí první etapa, v rámci které došlo ke kompletnímu vyfrézování a položení obrubníků. V rámci první etapy se částečně udělaly také chodníky. Pokračovat se bude etapou druhou, během které dojde k položení povrchu v celé délce ulice 28. října.

„Když je povrch položen souvisle v celé délce, za tepla a bez přerušení, pokládka je o mnoho kvalitnější,“ vysvětlil Richard Hadač z odboru silničního hospodářství a investic.

V září bude probíhat instalace doplňků

V měsíci září by měla pokračovat pokládka chodníků, instalace laviček, houpaček a dalších prvků, tato etapa by však již neměla v této ulici omezovat dopravu.

Rekonstrukce probíhají také v dalších ulicích

V rámci rekonstrukcí místních komunikací pokračují práce také v ulicích Riegrova a Čs. Armády, k obnově povrchů následně dojde také v ulicích K Drkolnovu a Prokopské.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: mm








Další články

Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříš se v polovině června promění v místo plné vůní, chutí, hudby a setkávání. … DOBŘÍŠ Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. … Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech … Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz