13. 2. svátek má Věnceslav




Ukrajinští uprchlíci se v příbramské knihovně učí česky, v plánu je adaptační skupina pro děti

17. května 2022   (08:28)
Další 4 fotografie v galeriiUkrajinští uprchlíci se v příbramské knihovně učí česky, v plánu je adaptační skupina pro děti
foto: Knihovna Jana Drdy Příbram

Výuku v rámci projektu „Naučme Ukrajince česky“ je možné navštívit každý čtvrtek od 16.00 do 18.00.


Příbramská Knihovna Jana Drdy se ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA Příbram připojila k projektu „Naučme Ukrajince česky“. „Jedná se o on-line lekce češtiny, které odborně vede Ústav pro jazyk český,“ vysvětluje Katka Nolčová z Knihovny Jana Drdy Příbram, která poskytuje prostor, techniku a podílí se na organizaci lekcí. Nezisková organizace ADRA zajišťuje dobrovolníky a lektory.

Hodiny mohou ukrajinští zájemci navštívit každý čtvrtek od 16.00 do 18.00, první lekce se zúčastnily dvě desítky dospělých. „V praxi to vypadá tak, že studenti sledují ve Společenském sále knihovny interaktivní on-line výuku. Zároveň mají k dispozici pracovní listy a také lektorku a dobrovolníky, kteří pomáhají s pochopením lekce a výslovností,“ vysvětluje Katka Nolčová. V plánu je také zřízení adaptační skupiny pro děti, ta poběží současně s kurzem pro dospělé.
Jazykový kurz zdarma pro ukrajinské uprchlíky starší osmnácti let nabízí v Příbrami i Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická. V každém okrese Středočeského kraje byla vybrána jedna střední škola, která má tuto službu nabídnout.

Fotogalerie

Ukrajinští uprchlíci se v příbramské knihovně učí česky, v plánu je adaptační skupina pro děti (1) Ukrajinští uprchlíci se v příbramské knihovně učí česky, v plánu je adaptační skupina pro děti (2) Ukrajinští uprchlíci se v příbramské knihovně učí česky, v plánu je adaptační skupina pro děti (3) Ukrajinští uprchlíci se v příbramské knihovně učí česky, v plánu je adaptační skupina pro děti (4)

foto: Dobrovolnické centrum ADRA Příbram / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února … Masopust Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest … Zajímavosti Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Na základní škole v Nečíni došlo v pátek 13. února k incidentu, při kterém měl žák … AKTUÁLNĚ Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Zástupci rybářského kroužku z Rožmitálu pod Třemšínem nechyběli na krajském semináři … Nepřehlédněte Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete  na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,91 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od … Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše … Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se … Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se … Doprava
Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz