18. 7. svátek má Drahomíra

Ukliďme Česko opět zatočí s černými skládkami a nepořádkem

13. září 2023   (10:56)
Ukliďme Česko opět zatočí s černými skládkami a nepořádkem
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková

Hlavním úklidovým dnem je sobota 16. září, zapojí se lidé v Dobříši nebo Brodě u Příbrami. V Pičíně se do zvelebování obce a okolí pustí již o dva dny dříve.


Iniciativa Ukliďme Česko odpočítává dny do další úklidové akce, k níž se mohou připojit dobrovolníci po celé České republice. Oficiálním datem konání je sobota 16. září, jak ale informují organizátoři, není jeho dodržení podmínkou účasti. Nejen ve stanoveném termínu pořádají obce a dobrovolnické skupiny úklid také na Příbramsku.

V Pičíně se aktéři zvelebování obce a okolí sejdou již ve čtvrtek 14. září. „Jako pokaždé se bude jednat o úklid středu obce, okolních cest, porostů, lesíků, oblast vodních toků a ploch a příkopů kolem silnic. Po úklidu bude zajištěno občerstvení. Uklízet mohou dobrovolníci i mimo vyhlášený termín, materiál je k vyzvednutí v kanceláři obce,“ informuje obecní web a také stránky uklidmecesko.cz, kde jsou na mapě vytyčena místa s podrobnostmi k jednotlivým úklidům.
Na Příbramsku se k sobotní k akci připojí v Dobříši, Brodě nebo Bratkovicích, kde budou pokračovat s úklidem kolem silnice z Dominikálních Pasek do Bratkovic a z Bratkovic do Hluboše. Na 30. září je vyhlášeno setkání dobrovolníků v Trhových Dušníkách, do podzimního úklidu Občova se lze zapojit 21. října. Úklid můžete také zdokumentovat a přihlásit se do fotosoutěže o ceny, a to v kategoriích report z úklidu, kuriozita, děti a video.
Iniciativa je otevřena pro organizátory z řad obcí, zájmových organizací, škol, firem i jednotlivců. Na letošní podzimní termín je přihlášeno necelých šest stovek úklidových akcí. Hlavní úklidy roku 2024 jsou stanoveny na 6. dubna a 21. září.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V … AKTUÁLNĚ „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je … PR Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého … ZDRAVOTNICTVÍ Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz