Udělejte radost svému mazlíčkovi, dnes je mezinárodní den psů
26. srpna 2020 (10:30)
foto: edorová
Mezinárodní den psů je relativně mladý svátek, který se slaví právě dnes, 26. srpna. Odměňte svého čtyřnohého miláčka, on si to přeci zaslouží.
Nejlepším přítelem člověka je prý pes. Proto se není čemu divit, že stejně jako lidé či události mají místo v kalendáři i psi. Tento svátek, který se slaví po celém světě, je poměrně nový. Byl vyhlášen známou odbornicí Colleen Paige na chov domácích mazlíčků v roce 2004. A proč právě tento den? 26. srpna dostala Colleen jako dítě svého prvního čtyřnohého kamaráda.
Téměř polovina domácností v České republice chová psa. Tito čtyřnozí kamarádi ale nejsou jen společníky, zastávají roli záchranářů, vodících nebo policejních psů. Když dojde k zahynutí psa při policejní akci, je mu často vystrojen velkolepý pohřeb. Snad žádný policista nedá na svého pomocníka dopustit.
Někteří chovatelé jsou schopni na komfort a zkrášlení svých psích společníků vynaložit mnohdy nemalé sumy peněz. Běžně dnes můžeme zakoupit luxusní oblečky a šperky, ale také můžeme dopřát našim miláčkům pobyt v psím hotelu nebo jim zařídit zkrášlovací kůru v kosmetickém salonu. Co se týče stravy, ta prošla za poslední léta značnou proměnou. Doby, kdy se dávaly zbytky od oběda, už jsou pasé. V obchodech se nachází nepřeberné množství různých psích dobrot, které si chovatelé mohou vybrat a rozmazlovat tak své mazlíčky.
Nicméně, abychom své kamarády potěšili, nemusíme zacházet do extrémů. Uděláme jim radost i příjemnou procházkou, hraním, novou hračkou, nějakou dobrotou nebo upřímným pohlazením. Každý den si naši společníci zaslouží pozornost, nicméně obzvlášť dnes jim věnujme více času.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jana Fedorová
autor: Jana Fedorová
Další články
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb
Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec...
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých …
VIDEO
Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu
Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. …
AKTUÁLNĚ
Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na …
FOTO
Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma
V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO
Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny
V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může …
AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




