4. 8. svátek má Dominik




Uděláme vše, aby Pekelně čertovský Novák letos byl, říká ředitel SZM Jan Slaba

9. listopadu 2021   (06:39)
Uděláme vše, aby Pekelně čertovský Novák letos byl, říká ředitel SZM Jan Slaba
foto: Sportovní zařízení města Příbrami

Čertovský Novák, tradiční zimní akce Sportovních zařízení města Příbram (SZM), se vzhledem k epidemiologické situaci v loňském roce nekonala. Ředitel Jan Slaba dle vyjádření pro pribram.cz udělá vše pro to, aby letos čerti na Novák přišli.


Areál Nového rybníka se snad po loňské odmlce promění v peklo. Na zlobivé děti bude čekat samotný Lucifer se svými čerty, s knihou hříchů a dojde i na vážení hříšníků. Tradičně by měl být pro děti i dospělé přichystán kotel gulášové polévky a vuřty na oheň zdarma, vánoční trh nebo dětské dílničky.

Sílící epidemie koronaviru však opět postupně uzavírá tolik oblíbené akce jako Putování se světýlky za svatým Martinem či oslavu Hornického Mikuláše. SZM dle aktuálních informací udělá vše pro to, aby se uskutečnil Pekelně čertovský Novák. „Samozřejmě jsme zaregistrovali zrušení některých akcí spojených s Mikulášskou a čertovskou tématikou. Osobně to chápu. Co se týče Pekelně čertovského Nováku, tak zde v současnou chvíli řešíme různé varianty uspořádání akce tak, aby si děti přišly na své. Cítíme po roční pauze osobní odpovědnost a dluh vůči dětem, a o to více, když se jiné akce postupně, z pochopitelných důvodů, ruší,“ řekl pribram.cz Slaba.
Podle Slaby vše musí jít ruku v ruce s aktuálními mimořádnými opatřeními, hygienickými podmínkami, konzultací a schválením krajské hygienické stanice. „Naše silné přesvědčení akci pořádat můžou však překazit faktory jako je zrušení společenských akcí, snížení počtu návštěvníků, nedoporučení krajské hygienické stanice a jiné. Osobně jsem i toho názoru, že se naše společnost významným způsobem posunula, a pakliže někdo cítí nekomfort (ať zdravotní, nebo společenský), tak na danou akci nepůjde,“ dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program … AKTUÁLNĚ Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do … SPORT Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými … AKTUÁLNĚ Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách Česká republika se ocitá v silné a dlouhé vlně veder. Pokračující úmorná vedra podle … AKTUÁLNĚ Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí Milovníci divadla i české klasiky se mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek. V … KULTURA Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) spouští v testovacím režimu … AKTUÁLNĚ Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale … NEPŘEHLÉDNĚTE HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje … PR Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u … AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz