29. 9. svátek má Michal

Učit se cizí jazyky je pro malé děti přirozené, říká zakladatelka vícejazyčné školy

15. května 2021   (09:10)
Učit se cizí jazyky je pro malé děti přirozené, říká zakladatelka vícejazyčné školy
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V září se v Příbrami otevře soukromá mateřská a základní škola s jazykovým výukovým programem. Prostory v Q-klubu, kde bude All Stars School sídlit, momentálně procházejí rekonstrukcí.


V Příbrami začne od 1. září fungovat soukromá mateřská a základní škola All Stars School se zaměřením na výuku cizích jazyků, zejména angličtiny a francouzštiny. Zakladatelka školy Vladislava Godfroy v rozhovoru přibližuje, jak bude probíhat výuka, jaké obavy řeší rodiče potenciálních žáků a proč se děti naučí cizí řeč snadněji než dospělí.
 

Ve vaší škole stále probíhají zápisy do MŠ i první třídy ZŠ. Jaký je zájem rodičů a kolik dětí přijímáte?
Zájem rodičů, kteří chtějí znát bližší informace, je nemalý. Zajímavé je, že mnoho dotazů jsme obdrželi i od dobříšských rodin. Co se týká samotných zápisů, nemáme taková časová omezení jako státní školy. Do mateřské školy přijímáme děti celoročně, přičemž nesmíme přesáhnout kapacitu devatenácti dětí v jedné třídě. Celkem můžeme v MŠ otevřít tři třídy. Do základní školy zapisujeme děti až do 31. srpna, eventuálně při přestupu z jiné školy i v průběhu roku. Naplňujeme první třídu základní školy, podle zájmu jsme připraveni otevřít také druhý ročník.
 
Jaký časový prostor zabere jazyková výuka?
Největší časový podíl představuje výuka v angličtině. Pro mateřskou školu jsme zvolili britský školní program International Early Years Curriculum (IEYC). Jde o mezinárodní program aplikovaný ve školách po celém světě, který vychází z britského rámcového programu Early Years Education Stage (EYFS) a bere ohledy na děti, pro které angličtina není mateřským jazykem. Druhým jazykem je francouzština a do volitelných zařazujeme další jazyky podle zájmu. Usilujeme o časovou a programovou vyváženost s ohledem na věk dítěte a jeho individuální potřeby.
 
Můžete přiblížit formu jazykové výuky?
Děti v mateřské škole budou dopoledne a začátkem odpoledne vnímat cizí jazyky prostřednictvím her a zábavných aktivit v různých oblastech, jako jsou hudba, výtvarné aktivity, matematika, poznávání světa a přírody. To, co děti baví, se také rychleji učí. Stavíme na škole hrou a pozitivní atmosféře.
 

Nebude trochu chybět čeština?
Důležitost českého jazyka se s rostoucím věkem dětí zvyšuje. Myslím tím naše předškoláčky, které má předškolní program připravit na úspěšný vstup na základní školu. Hlavní náplní základní školy bude český školní program obohacený o výuku v angličtině, francouzštině a dalších jazycích. Podstatný je rovněž individuální přistup ke vzdělávacím potřebám každého dítěte. Proto budeme posilovat češtinu u dětí, jimž český jazyk chybí.
 
Zmiňují rodiče další pochybnosti, které by je od této výuky mohly odradit?
Někteří rodiče se obávají, že jejich děti budou ve školce ztracené a nebudou zvládat více nových jazyků. Děti jsou ovšem od přírody skvěle vybavené k učení se nových jazyků. To, co vnímají malé děti jako přirozené, je pro nás dospělé velmi náročné. Úkolem naší školy zůstává správně a účinně nastavit výuku tak, aby se děti orientovaly a věděly, v kterém jazyce aktivita právě probíhá. Navíc vedle cizojazyčného pedagoga bude ve třídě i český učitel, který dětem rád pomůže.
 
Máte již kompletní pedagogický tým?
Skladba kosmopolitního pedagogického týmu je z té nejdůležitější části určena. Ve spolupráci s naší britskou konzultantkou Terry Ross zaměstnáme pedagogy z mezinárodních škol a se zkušeností s programem IEYC, které plnohodnotně doplní čeští pedagogové. Nyní jsme v procesu vyřizování nutných formalit jak pro naše, tak zejména zahraniční učitele. Těším se, až náš tým představíme dětem a jejich rodičům.
 
Momentálně připravujete prostory pro výuku. Co je již hotovo a co ještě musíte do září zrealizovat?
V září přivítáme děti v nově zrekonstruovaných prostorách prvního patra budovy v Březnické ulici, kterou znají místní pod názvem Q-klub. K hlavním změnám patří výměna skleněného průčelí na přední straně budovy, nové toalety a sociální vybavení pro děti a dospělé a další interiérové práce. Prostory upravíme tak, aby se zde děti cítily dobře a pohodlně. V tomto ohledu oceňuji skvělou součinnost se všemi technickými a stavebními profesionály. Jsou to sice lidé v pozadí, ale bez jejich znalostí a reaktivity by vůbec nebylo možné tento záměr realizovat v tak krátkém čase. Štěstí máme i na výbornou spolupráci s představiteli města.
 
Na závěr neméně podstatná otázka. Kolik bude stát školné?
Pro mateřskou školu je školné odstupňované – na dopolední či celodenní program a počet dní, po které dítě školku navštěvuje. Plný celodenní program stojí pro mateřskou i základní školu 15 200 korun měsíčně.

Více informací o nové školce a škole získáte na webu www.allstarsschool.cz nebo také na tel. 723 800 123
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz