16. 10. svátek má Havel
Učiliště v Dubně přibližuje školní výuku reálné praxi

17. září 2021   (11:20)
Učiliště v Dubně přibližuje školní výuku reálné praxi
foto: SOŠ a SOU Dubno/se souhlasem

Kromě nového elektronického vybavení k využití v auto oborech plánuje škola nákup tabletů pro jazykové a polytechnické vzdělávání.


Střední odborná škola a Středního odborné učiliště v Dubně u Příbrami se chystá zmodernizovat výuku a přiblížit ji více praxi. V rámci projektu Modernizace teoretického a praktického vyučování, který částkou 1,8 milionu korun podpoří Středočeský kraj, škola zakoupí elektronické tablety pro jazykové a polytechnické vzdělávání a nové vybavení pro žáky z oborů automechanik, autotronik a požární ochrana.
 

Investice zamíří do nákupu padesáti tabletů, které usnadní implementaci inovativních vzdělávacích metod, a do vylepšení praktické výuky ve školních dílnách. Škola pořídí tři výukové panely (Common-Rail diesel vstřikovací systém, MPI benzínový vstřikovací systém a ABS, Bosch 5.3. – osobní automobil), jež simulují reálnou činnost daného systému v současné automobilové praxi. Systémy jsou složeny z originálních dílů a poskytují možnost připojení diagnostických přístrojů. Zároveň mají mobilní provedení a lze je využít nejen ve školní dílně, ale rovněž při teoretickém vyučování v učebně.
 
SOŠ a SOU Dubno získala také téměř milionovou finanční podporu na pořízení nejnovějších technologií pro diagnostiku, opravy a seřizování technických komponentů osobních, užitkových a nákladních automobilů. Díky tomu již disponuje univerzální zkušební stolicí s invertorovou regulací otáček, komplexem pro měření emisí s technologií Bluetooth a automatickým přístrojem pro servis klimatizací.
 
SOŠ a SOU Dubno získala také téměř milionovou …
foto: SOŠ a SOU Dubno (servis klimatizací)/se souhlasem


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz