17. 2. svátek má Miloslava




U Slapské přehrady utonul muž

Nepřehlédněte
28. června 2024   (19:14)
Dalších 5 fotografií v galeriiU Slapské přehrady utonul muž
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Tento měsíc se jedná již o druhý případ utonutí na Příbramsku.


Ve vodní nádrži Slapy u Cholína na Příbramsku dnes utonul při plavání muž. Pátral po něm člun vybavený sonarem, tělo vytáhl potápěč. Ačkoliv se záchranáři dlouho snažili o resuscitaci, nepodařilo se plavce oživit. Veškeré okolnosti úmrtí budou prověřovat policisté, sdělili mluvčí vodních záchranářů Daniel Vičan a mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Záchranáři dostali výzvu k zásahu u tonutí v 17:39. Tonoucí plaval podle oznámení s dalším člověkem, který si po výstupu na molo všiml, že se jeho doprovod topí a jde rychle pod vodu. Po příjezdu záchranářům ukázal místo potopení, následně člun vybavený sonarem zahájil pátrací akci. "Bohužel je v místech dost velký sráz a hloubka přibližně 18 metrů. Takže se nám nedařilo mít kontakt pod vodou," popsal Vičan.
Zhruba po 20 minutách přijel na místo potápěč hasičů a po krátkém ponoru vytáhl utonulou osobu. Vodní i středočeští záchranáři okamžitě zahájili resuscitaci, na místě byl i lékař. Muže se ale oživit nepodařilo.

K obdobně tragické události vyjížděli policisté v polovině června k obci Bohostice. Zde si třiadvacetiletý muž šel po jedné hodině ranní zaplavat a již se nevynořil. Na místě byli potápěči, z výšky monitoroval situaci vrtulník leteckých záchranářů. Po 23. hodině bylo nalezeno jeho mrtvé tělo.

Fotogalerie

U Slapské přehrady utonul muž (1) U Slapské přehrady utonul muž (2) U Slapské přehrady utonul muž (3) U Slapské přehrady utonul muž (4) U Slapské přehrady utonul muž (5)

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/U Slapské přehrady dnes odpoledne utonul muž

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami „Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru … Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní … FOTOGALERIE Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se … Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace … FOTOGALERIE Soud v USA řeší Instagram a YouTube. Týká se to i dětí z Příbrami? Soud v USA řeší Instagram a YouTube. Týká se to i dětí z Příbrami? Americký soud se zabývá kauzou, která může mít dopad daleko za hranicemi Spojených … Zajímavosti Valentýn v Milíně spojil zábavu s pomocí. Místní ukázali velké srdce Valentýn v Milíně spojil zábavu s pomocí. Místní ukázali velké srdce Sobotní valentýnský večer 14. února ukázal, že když se lidé spojí pro dobrou věc, … Sníh komplikuje dopravu. U Nečíně bourala řidička do stromu Sníh komplikuje dopravu. U Nečíně bourala řidička do stromu Jízdu na Příbramsku už od soboty komplikuje sněžení a námraza. Uježděný sníh a … Doprava Příbram jako město ženského hokeje. Akademie vede republiku a míří až k olympiádě Příbram jako město ženského hokeje. Akademie vede republiku a míří až k olympiádě HC Příbram se během posledních let vypracoval mezi nejúspěšnější centra ženského … FOTOGALERIE Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Půl tisíciletí hornické historie a příběhy lidí, kteří tu pracovali i umírali. Nový … Historie
Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Zhruba od poloviny roku začne v příbramské nemocnici fungovat nová neonatologická … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz