U Mníšku pod Brdy uzavřelo silnici po sobotní bouřce asi 20 popadaných stromů
24. července 2022 (09:20)
Na silnici z Mníšku pod Brdy ve směru na Kytín v sobotu večer popadalo po bouřce asi 20 stromů, zatím se je nepodařilo odstranit, úsek bude uzavřen zhruba do pondělního dopoledne. Středočeští hasiči měli v noci na dnešek kvůli bouřce jednotky výjezdů, vyplývá to z informací, které poskytly mluvčí krajských hasičů a policejní mluvčí.
Na silnici 11624 mezi Mníškem pod Brdy a Kytínem spadlo na úseku zhruba jednoho kilometru kvůli silné průtrži mračen a větru v sobotu večer zhruba 20 stromů. "Teď není v silách lesáků a správy silnici to odklidit, bude to tedy uzavřené do pondělí," řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.
Popadané stromy byly v sobotu kolem 20:00 i na dálnici D4 ve směru na Strakonice. "V úseku asi šesti kilometrů zhruba na 15. kilometru D4 bylo několik popadaných stromů, kvůli odstraňování byla dálnice na chvíli zavřená," řekla Richterová.
"Během noci jsme odstraňovali tři stromy na Benešovsku, další na Příbramsku a Praze západ, jinak to bylo to relativně klidné," řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.
Sobotní odpolední bouřky přinesly na některá místa ve středních Čechách silné přívalové deště a kroupy. Například v Horoměřicích u Prahy museli kvůli prudkému dešti a větru ukončit tradiční Anenskou pouť, vítr zničil zhruba polovinu střechy stodoly a způsobil škody stánkařům na pouti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Na Orlické přehradě šel opět ke dnu hausbót
•Závada na elektrokoloběžce zavinila požár garáže
•Hasiči likvidovali požár hrabanky na Padáku. Kvůli suchu nerozdělávejte ohně, varují
Další články
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …
Fantovu louku v Příbrami čeká změna. Zastupitelé budou ve středu řešit územní plán i stavební uzávěru
Na středečním 3. prosince zasedání zastupitelstva města Příbram se bude projednávat …
Nepříjemný budíček zažili obyvatelé Březnické ulice, zasahovali tam záchranáři a hasiči museli evakuovat
Do ulice najížděly sanity, hasičské vozy i policie, aby prověřili nahlášenou zvýšenou …
Stavba v Jiráskových sadech uzavře vjezd do ulice Gen. R. Tesaříka
Jiráskovy sady procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje i výkopové práce při …
Zamilovaný velvyslanec: víkend, který otřese ambasádou a rozesměje publikum
Když se diplomatický protokol sesype pod tíhou lásky, tajností a nečekaných návštěv, …
Advent a Vánoce na Svaté Hoře: čas světla, zpěvů a setkání
Svatá Hora vstoupila do adventu sérií rorátů, koncertů a tradičních setkání, která …





