U domu s pečovatelskou službou vznikne nový altánek
4. února 2022 (10:14)
foto: Zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka
Technické služby města Příbram zahájily výstavbu altánku u domova s pečovatelskou službou. Starostou slibovaný projekt vchází do fáze budování.
„Už dlouhou dobu mají obyvatelé domu s pečovatelskou službou potřebu nějakého místa, kde by se mohli scházet na čerstvém vzduchu. Doteď posedávali venku, například před vchodem nebo v okolí, a to vadilo některým dalším obyvatelům v oblasti,“ uvedl pro pribram.cz starosta Jan Konvalinka.
Dle slov ředitele Centra sociálních a zdravotnických služeb města Příbrami Tomáše Cipry se obyvatelé pečovatelského domu na altán moc těší. Ve středu se již začalo s první povrchovou úpravou. „Podle plánu by mělo být hotovo nejpozději v dubnu,“ uvedl Pavel Mácha, ředitel technických služeb Příbram.
„Je to vlastně takový splněný slib. Když jsem sám byl ředitelem, lidé za mnou chodili s prosbou, jestli by bylo možné jim takový altán vystavit. Sliboval jsem, že až budu na radnici, tak si na ně vzpomenu,“ svěřil se Konvalinka.
Zároveň jde o první krok k celkové revitalizaci vnitrobloku. Město má v plánu výstavbu herních prvků, opravu mobiliáře, nové lavičky nebo další workoutové hřiště. Součástí altánu bude i přístupový chodníček, který má usnadnit přístup zejména pro vozíčkáře.
Celková cena altánku bude přibližně 300 tisíc korun. Do této částky jsou zahrnuty veškeré práce a náklady. Práce pro technické služby je v současné době však nadmíru. Patří mezi ně zkrášlování městské zeleně, drobné opravy i svoz tříděného odpadu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša
Další články
Vysokochlumecké peklo znovu ožije. Mikulášská tradice přiláká děti i dospělé
Tradiční akce Vysokochlumecké peklo se po roce opět vrací. V pátek 5. prosince od 16 …
Nemocnice Hořovice získala titul Nejlepší porodnice Středočeského kraje
Nemocnice Hořovice slaví významný úspěch v prestižní volbě Porodnice roku portálu …
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026, velké investice mají zelenou
Na posledním letošním zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili …
Politika
Nové dálnice v roce 2026: ŘSD otevře desítky kilometrů. Příbram na svůj obchvat zatím čeká
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 zprovoznit téměř 40 kilometrů …
Adventní čas v Rožmitále nabízí bazárek, koncerty i mikulášskou nadílku
Rožmitál pod Třemšínem se v prosinci rozezní vánoční atmosférou. Město a místní …
Z druhé strany lavičky: Bedna není volnočasovka. Je to záchytný bod
Druhý díl ze série reportáží o nízkoprahových službách, terénní pomoci a životě bez …
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …




