21. 5. svátek má Monika




U Bělčic hoří pole a les, hasiči přivolali na pomoc vrtulník s bambivakem

11. července 2023   (16:46)
U Bělčic hoří pole a les, hasiči přivolali na pomoc vrtulník s bambivakem
foto: pribram.cz/Miloslav Pavlík

Kvůli teplému a suchému počasí platí v celé zemi až do odvolání výstraha před vznikem požárů.


Příbramští hasiči v rámci mezikrajské pomoci aktuálně zasahují u požáru pole a lesa mezi obcemi Bělčice a Újezdec. Podle jejich mluvčího Jana Sýkory zde byla nejprve dvě ohniska, která se spojila, načež zasažená plocha plameny je přibližně 10 hektarů.

„Na místě je zřízeno čerpací stanoviště, do hasebních prací byl nasazen i vrtulník s bambivakem,“ řekl pribram.cz Sýkora.
Hašení s pomocí vrtulníku se využívá především v obtížném terénu, kam se hasiči s cisternami nedostanou. V případě sucha jsou vrtulníky k hašení nasazovány především v lesních prostorech.
Kvůli teplému a suchému počasí platí v celé zemi až do odvolání výstraha před vznikem požárů. Bouřky podle meteorologů riziko nijak výrazně nesnížily. Některé kraje už zakázaly kouření a rozdělávání ohně na rizikových místech, jako jsou lesy, parky a okolí skladů sena a slámy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz