17. 4. svátek má Rudolf




Tým na hraně: Kocouři bojovali, ale na body to v Liberci nestačilo

SPORT
13. ledna 2025   (14:00)
Tým na hraně: Kocouři bojovali, ale na body to v Liberci nestačilo
foto: VK Dukla Liberec / Adriana Micáková / se souhlasem

Víkendový zápas 18. kola nejvyšší české volejbalové soutěže přinesl napínavý souboj mezi Příbramí a libereckou Duklou.


Ačkoli se konečný výsledek může zdát jednoznačný, hosté ze středních Čech předvedli bojovnost, která stojí za zmínku. Zápas skončil výhrou Liberce 3:0 na sety, ale Kocouři si získali respekt za svou nezdolnou vůli.

První set: Bojovnost nestačila
Příbram začala zápas nadějně, když po třech bodech vedla 2:1. Tento okamžik byl bohužel poslední, kdy měla nad soupeřem náskok. Dukla rychle převzala otěže a vybudovala si čtyřbodový a následně pětibodový náskok. Hosté se nevzdávali a dotáhli se dvakrát na rozdíl jediného bodu, ale Liberec vždy dokázal odpovědět a udržet si vedení. První set skončil 25:22 pro domácí.
První set: Bojovnost nestačila
Příbram začala …
foto: VK Dukla Liberec / Adriana Micáková / se souhlasem
Statistiky prvního setu ukázaly, že oba týmy byly v útočné činnosti vyrovnané, když na útoku shodně připsaly 14 bodů. Rozdíl však udělaly chyby soupeře. Příbram jich udělala devět, zatímco Dukla pouze čtyři. Na straně Liberce zazářili Radek Suda a Gregory Petty, kteří byli hnacími motory svého týmu.

Druhý set: Napínavá bitva a vysoké skóre
Druhý set přinesl parádní volejbalovou podívanou, na kterou fanoušci jen tak nezapomenou. Kocouři bojovali jako pravé šelmy a druhá sada nabídla celkem 60 bodů! Oba týmy byly opět vyrovnané v útočné hře, když si připsaly na útoku shodně 19 bodů. Klíčovým faktorem se staly bloky. Zatímco Liberec zaznamenal tři, Příbram ani jeden. Domácí nakonec zvítězili po obrovské bitvě 31:29, i když udělali deset chyb oproti sedmi na straně hostů.

Třetí set: Liberec potvrdil roli favorita
V poslední sadě ukázali domácí svou sílu a konzistenci. Dukla si rychle vytvořila náskok, který Příbram nedokázala smazat. Svěřenci trenéra Martina Demara se přiblížili maximálně na rozdíl dvou bodů a ke konci už byla veškerá snaha marná. Třetí set skončil 25:17 a zápas tak 3:0 pro Duklu.

Boj o play-off vrcholí
Pro Příbram to byla druhá porážka v řadě a situace v tabulce se stává napjatou. Jedenácté Beskydy ztrácí na desátou Příbram pouhé dva body a Kocouři tak ještě rozhodně nemají účast v předkole play-off jistou. Klíčem k účasti ve vyřazovacích bojích tak budou zápasy s papírově slabšími soupeři, třeba hned ten příští v sobotu 18.1. od 18 hodin proti předposlednímu Zlínu.

Individuální výkony
Mezi nejlepšími hráči Příbrami vynikli Alex Tellez, který zaznamenal 12 bodů, a Dusan Bonacic s Braedonem Friesenem, kteří přidali shodně 11 bodů. Na bloku se hostům nedařilo, nejlepší byl opět Alex Tellez se dvěma bloky.

Příbramští volejbalisté budou muset v dalších zápasech zapracovat na minimalizaci chyb a zlepšení hry na bloku, pokud chtějí udržet šanci na postup do play-off. Boj pokračuje a Kocouři jsou připraveni dát do toho vše.

Sestavy:
VK Dukla Liberec: Trojanowicz, Bryknar, Petty, Šábrt, House, Suda, libero Lui.
Střídající hráči: Toman, Červa.
Trenér: Vladan Merta

VK Trox Příbram: Bonacic, Tóth, Rosenbaum, Friesen, Rodriguez, Tevkun, libera Kanaiev, Karafiát.
Střídající hráči: Goralik, Ureš, Vítámvás, Streutker.
Trenér: Martin Demar

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Reiner








Další články

Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz