Týden začne teplotami pod 20 stupňů, o víkendu se oteplí
7. srpna 2023 (08:19)
foto: pixabay
Dnešní den bude pravděpodobně nejchladnější v tomto týdnu, nejvyšší teploty vystoupí jen na 13 až 17 stupňů Celsia.
Začátek tohoto týdne bude v Česku chladný a deštivý s teplotami většinou pod 20 stupňů Celsia. O víkendu se ale oteplí až na 28 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Chladno potrvá asi do středy a od čtvrtka se bude postupně oteplovat. Skoro po celý týden bude oblačno až polojasno.
Dnes se dokonce podle meteorologů teploty nepřiblíží ani ke dvacítce. "Dnešní den bude pravděpodobně nejchladnější v tomto týdnu, nejvyšší teploty vystoupí jen na 13 až 17 stupňů Celsia," uvedli pracovníci ČHMÚ na twitteru. Přispěje k tomu podle nich i západní vítr, který bude v Čechách dosahovat místy v nárazech rychlosti kolem 55 kilometrů za hodinu. Na většině území bude pršet a ojediněle se podle předpovědi mohou objevit také bouřky.
V úterý a ve středu teploty mírně stoupnou. V úterý budou mezi 17 a 21 stupni a ve středu mezi 16 až 20 stupni. Bude oblačno až polojasno s přeháňkami či deštěm. Výraznější oteplení ale přinese počasí až ve čtvrtek a pátek. Ve čtvrtek teploty vyskočí až na 20 až 24 stupňů a v pátek na 21 až 25 stupňů. Ve čtvrtek se ještě mohou objevit přeháňky, ale pátek už bude zřejmě bez deště a bude skoro jasno až polojasno.
O víkendu se přeháňky vrátí a ojediněle se mohou vyskytnout také bouřky. Teploty ale stoupnou až skoro k tropické třicítce. Pohybovat se budou mezi 23 až 28 stupni.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Stezka skřítka Tušílka nabízí propojení skutečných zážitků z přírody se světem internetu
•Čas vyrazit na houby, míní mykologové i meteorologové
•Astrofotografií července je snímek namodralé mlhoviny v souhvězdí Cefea
Další články
Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky
Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního …
Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty
Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních …
Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku
Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, …
Politika
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, …
Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou
Předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v pondělí večer potvrdily. Nad …
Počasí
Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři
Chřipka patří mezi vysoce infekční virová onemocnění dýchacích cest a každoročně …
Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled
Zima dává řidičům zabrat. Sníh, námraza a špatná viditelnost jsou každodenní realitou. …
Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS
České juniorky to dokázaly — potřetí v řadě vezou domů medaili z mistrovství světa. V …
Sport
Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost?
Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních …
Zajímavosti
Gastro agent: Pizzeria Sicilia
Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení …
Fast food




