Týden začne teplotami nad 20 stupňů, od středy se ale výrazně ochladí
AKTUALIZOVÁNO
12. září 2022 (08:11)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Ve středu se ráz počasí změní. Zatažená až oblačná obloha postupně přinese déšť.
Po oteplení na začátku týdne se od středy týdne citelně ochladí. Bude pršet, místy i vydatně. Nejchladněji bude o víkendu, kdy by se na většině míst teploty přes den neměly dostat nad 15 stupňů, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém facebookovém profilu.
Přes střední Evropu se dnes bude k východu přesouvat tlaková výše. V dalších dnech postoupí do střední Evropy od západu brázda nízkého tlaku vzduchu a ve středu a ve čtvrtek bude přes Česko přecházet k jihovýchodu s ní spojená zvlněná studená fronta, uvádí ČHMÚ v týdenní předpovědi.
Nejvyšší denní teploty dnes budou mezi 19 až 23 stupni, na severovýchodě ČR kolem 18 stupňů. Obloha bude polojasná až skoro jasná. Podobně bude také v úterý, kdy by se nejvyšší teploty mohly dostat ještě o jeden stupeň výš.
Ve středu se ráz počasí změní. Zatažená až oblačná obloha postupně přinese na většinu území ČR déšť. Ojediněle může spadnout kolem 30 litrů vody na metr čtvereční. Oblačný a deštivý bude také čtvrtek, kdy by ale mělo srážek postupně ubývat.
Na pátek a víkend meteorologové očekávají spíše proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami. Odpolední teploty zůstanou hluboko pod dlouhodobým průměrem. Víkendová denní maxima zřejmě nepřesáhnou 15 stupňů. Nejnižší noční teploty budou mezi devíti až čtyřmi stupni Celsia.
Srážkově by měl být nynější týden nadprůměrný, příští průměrný a dva týdny koncem září a počátkem října průměrné až podprůměrné, uvedl ČHMÚ v měsíčním výhledu počasí. "Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme v prvních třech týdnech předpovědi kolem 18 stupňů Celsia, ve čtvrtém týdnu (3. října až 9. října) kolem 16 stupňů," doplnil.
Průměrná teplota ve čtyřech týdnech ode dneška do 9. října stanovená na základě měření mezi roky 1991 a 2020 je 12,5 stupně Celsia. Srážek v tomto období spadne průměrně 51 milimetrů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Nedaleko Padrťských rybníků vyroste nová ovocná alej, se sázením pomohou dobrovolníci
•Vojenské lesy vysadily po kalamitě už 100 milionů stromů, oslaví to s návštěvníky akce Brdské stromsázení
•Odpoledne dorazí silné bouřky doprovázené silným větrem a kroupami
Další články
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ
Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců
Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní …
KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť
Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl …
VIDEO
Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci
Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se …
AKTUÁLNĚ
Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují.
Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o …
FOTOGALERIE
Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory
V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády …
FOTOGALERIE
Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli
Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst …
AKTUÁLNĚ
Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy
Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských …
SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi
Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické …
AKTUÁLNĚ




