28. 4. svátek má Vlastislav




Týden přinese převrácený ráz počasí s nízkou oblačností a mlhami

13. února 2023   (08:07)
Týden přinese převrácený ráz počasí s nízkou oblačností a mlhami
foto: freepik

Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi dvěma a šesti stupni Celsia.


Česko čeká v nadcházejícím týdnu teplotní inverze s mlhami a nízkou oblačností v nížinách, na horách bude obloha jasná. Noční teploty klesnou k nule. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi dvěma a šesti stupni Celsia, na slunci vystoupají k deseti stupňům. Od poloviny týdne se obloha zatáhne, bude pršet, na horách i sněžit a oteplí se až na 12 stupňů, uvedli dnes meteorologové v týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a na twitteru.

Dnešek bude mlhavý a oblačný, odpoledne se ale obloha částečně protrhá. Nejvyšší teploty vystoupají na šest až deset stupňů Celsia, na horách bude kolem jednoho stupně. Oblačné počasí s mlhami a ojedinělým mrholením se objeví také v úterý. Odpoledne ale bude jasno až polojasno. V noci mohou teploty místy klesat k minus dvěma stupňům, přes den předpovídají meteorologové teploty mezi třemi a sedmi stupni Celsia, při déletrvající malé oblačnosti vystoupají až na deset stupňů.
Obdobný ráz počasí s mlhami, které se postupně promění v polojasnou oblohu, přetrvá i v polovině týdne. Na horách bude polojasno až jasno, noční teploty se budou pohybovat kolem bodu mrazu, při vyjasnění ale klesnou až na minus pět stupňů. Přes den se teploty vyšplhají na dva až šest stupňů, místy bude až deset stupňů.
"Počasí se více změní ve druhé polovině týdne, kdy budou přes naše území přecházet jednotlivé frontální systémy od západu až severozápadu. Celkově přibude mraků a na většině území bude občas pršet, na horách i sněžit," informovali meteorologové. Oteplí se hlavně v noci. Teploty se budou pohybovat mezi dvěma až sedmi stupni, přes den vystoupají až na 12 stupňů. Od soboty bude pokračovat zamračené počasí s deštěm, na horách by postupně mělo začít sněžit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě … AKTUALIZOVÁNO Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může … AKTUÁLNĚ Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají … SPORT Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi … ZDRAVOTNICTVÍ Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení … AKTUÁLNĚ Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu … SPORT Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz