Týden knihoven v Příbrami uzavře beseda se spisovatelem Pavlem Kosatíkem
6. října 2022 (06:17)
foto: Knihovna Jana Drdy Příbram
Setkání s autorem scénáře k televizní sérii České století pořádá Knihovna Jana Drdy Příbram v pátek 7. září od 18.30, kdy představí loňskou publikaci Slovenské století.
„Dobrodružné pátrání po dracích, knižní bingo, výprodej vyřazených knih, komentovanou vycházku podzimní přírodou a jako třešničku na říjnovém dortu si můžete vychutnat setkání s mužem, který má co říct – se spisovatelem Pavlem Kosatíkem,“ předeslala Knihovna Jana Drdy Příbram štědrou programovou nabídku prvního říjnového týdne svým čtenářům. Všechny zmiňované akce se uskuteční v rámci Týdne knihoven. Příbramská instituce je jednou ze čtyř stovek dalších, které se letošního 26. ročníku akce účastní.
Spisovatele a scenáristu Pavla Kosatíka knihovna přivítá v pátek 7. října od 18.30 (v budově na nám. T. G. Masaryka). Vedle monografií osobností české historie a kultury – např. Olga Havlová, Pavel Kohout, Jan Masaryk, T. G. Masaryk, Ferdinand Peroutka, Přemysl Pitter, Pavel Tigrid a Jarmila Novotná – je autorem televizních a filmových scénářů. Pro Českou televizi napsal spolu s Robertem Sedláčkem sérii České století, podle knižní předlohy Karla Čapka zpracoval scénář k filmu Hovory s TGM.
Tématem páteční besedy bude Kostíkova kniha Slovenské století. „Fascinuje mě, tím spíš, že jsem Čech, jak Slováci dokázali svého dvacátého století využít, jak obrovský kus cesty v něm urazili. Řekl bych, že to vyniká právě ve srovnání s námi Čechy, kteří jsme jim byli celou dobu nejblíž,“ zmiňuje v předmluvě loňské publikace. Vstupenky na besedu nabízí knihovna v předprodeji, podrobné informace k programu najdete na webu www.kjd.pb.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Příbramské kino uvede koprodukční komedii Indián s Karlem Rodenem
•Zoolog: Kdo se podívá ropuše zblízka do očí, už o ní bude přemýšlet jinak
•S památnými stromy i péčí o veřejnou zeleň seznámí vycházka po Březových Horách
Další články
Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor
Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé …
ANKETA
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami
Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými …
AKTUÁLNĚ
Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu
MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní …
Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září
Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za …
AKTUÁLNĚ
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ




