Týden knihoven přinese křest knihy Za katrem, hry pro děti i předání cen literární soutěže
6. října 2024 (14:00)
foto: Příbram Hanuše Jelínka 2023, zdroj: Knihovna Jana Drdy Příbram
K celostátní akci se Knihovna Jana Drdy Příbram připojí bohatým programem od 7. do 13. října.
Motto letošního 28. ročníku Týdne knihoven zní Životem s knihou. „I Knihovna Jana Drdy se v týdnu od 7. do 13. října bude více než jindy věnovat propagaci knihovny a čtení,“ předesílá bohatý program pro děti a dospělé Katka Nolčová z Knihovny Jana Drdy Příbram.
Pro hravé povahy bude připraveno Knižní bingo, hrát si můžete také při dobrodružné pátračce Strašidlům na stopě, která tentokrát povede na Třemošnou. „Příbramská autorka Katka Míková ve své prvotině Za katrem našla humor tam, kde byste ho nečekali,“ představuje Katka Nolčová autorku, jejíž zážitky a rozhovory s odsouzenými ve výkonu trestu odnětí svobody i jejich dopisy nabídnou jedinečnou sondu do života našich vězňů. Knihu slavnostně pokřtí spisovatelka Tereza Bartošová v pondělí 7. října od 18.00.
Ve čtvrtek 10. října si knihovnu projdete Od sklepa po půdu. Provedou vás knihovnice, které své pracoviště velmi dobře znají. Prohlídku zakončíte u šálku čaje a u otázek, jež vás o fungování kulturní instituce zajímají. Komentovaná prohlídka začíná v 16.30, sraz je u vrat knihovny. „Tradiční Velký podzimní výprodej knih je příležitostí pro tituly, které už své angažmá v knihovně končí, ale zdaleka ještě nepatří do stoupy. Jen jejich místo potřebují knihy novější nebo čtenější. Přijďte si vybrat 8. a 9. října,“ zve k doplnění domácí knihovničky Katka Nolčová.
Na závěr Týdne knihoven v Příbrami se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků 28. ročníku celostátní literární soutěže pro mladé autory Příbram Hanuše Jelínka. Ocenění předá příbramská spisovatelka Kristina Haidingerová v sobotu 12. října v Knihovně Jana Drdy.
Týden knihoven vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP), v příštím týdnu se k němu připojí desítky míst v České republice. Jeho součástí bude předání státní ceny Knihovna roku a cen udělovaných SKIP Městská knihovna roku a MARK pro knihovníky, studenty oborových škol či jejich pedagogy do 35 let, kteří jsou (spolu)autory přínosného projektu, trendu, produktu, služby v knihovně či pro knihovnictví. Pro letošní Týden knihoven vydal SKIP plakát, jehož autorkou je výtvarnice Denisa Fialová.
foto: Knihovna Jana Drdy Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Divadlo i pojízdná kavárna. Týdny duševního zdraví šíří osvětu a boří tabu
•Příbramská svatohorská šalmaj má nový termín, slavnost zakončí koncert kapely Ginevra
•Dobříš ocenila osobnosti z oblasti kultury a sportu
Další články
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE
Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2
Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po …
SPORT
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov
Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce …
POZNÁVÁME BRDY
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se
Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční …
DOBŘÍŠ
Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě!
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží …
ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí
Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




