17. 3. svátek má Vlastimil




Týden bude zpočátku ještě teplý, na víkend se ochladí

27. ledna 2025   (09:40)
Týden bude zpočátku ještě teplý, na víkend se ochladí
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Po víkendu, kdy teploty lámaly rekordy, čeká Česko ochlazení. Zatímco na začátku týdne se maxima na jihovýchodě a východě vyšplhají až k 11 °C, o víkendu klesnou k 3 °C.


Po teplém víkendu, kdy na některých místech Česka padaly teplotní rekordy, se tento týden postupně ochladí. Zatímco dnes a v úterý ještě denní maxima na jihovýchodě a východě země vystoupají k 11 stupňům Celsia, v neděli to bude už jen kolem tří stupňů. Obloha bude převážně oblačná, nanejvýš polojasná. Počítat je třeba s občasnými srážkami, na horách sněhovými. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes a v úterý bude oblačno až zataženo, místy se mohou tvořit mlhy. Občas zaprší, na horách bude déšť od úterního večera přecházet ve sněžení. Denní teplotní maxima budou nejčastěji do devíti stupňů Celsia, na jihovýchodě a východě Česka až kolem 11 stupňů. Dnes bude v severovýchodní polovině Česka foukat čerstvý vítr, který na horách může mít v nárazech rychlost až 70 kilometrů v hodině.

Ve středu by měly srážky ustávat. Obloha ale zůstane oblačná až zatažená, jen večer s občasným polojasnem. Čtvrtek má být polojasný, místy s mlhami. Noc bude chladná, při celonočním vyjasnění mohou teploty klesnout až na minus čtyři stupně. V pátek bude většinou oblačno, s ojedinělými přeháňkami, na horách sněhovými.
Ani víkend zřejmě nebude slunečný. Podle předpovědi má být oblačno až zataženo, v závěru i polojasno. Zejména na horách může občas sněžit, v nížinách budou srážky dešťové nebo smíšené. Nejvyšší denní teploty se v sobotu mohou dostat ještě k sedmi stupňům, na přelomu týdne ale klesnou na minus dva až plus tři stupně.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUÁLNĚ Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i … KULTURA Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE … PR Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím … AKTUALIZOVÁNO Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na … AKTUALIZOVÁNO Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz