Týden bude zatažený a zpočátku i teplý, ochladí se na víkend
20. února 2023 (08:04)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V pracovních dnech se nejvyšší denní teploty dostanou nad deset stupňů Celsia. Na víkend se ochladí.
Tento týden bude v Česku oblačný, provázený občasným deštěm a zpočátku i větrný. Nadále ale zůstane teplo. V pracovních dnech se nejvyšší denní teploty dostanou nad deset stupňů Celsia. Na víkend se ochladí. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnešek budou podle meteorologů provázet občasné přeháňky či déšť. Od středních poloh mohou být srážky zpočátku i sněhové. Obloha bude zatažená, během dne by ale mělo zejména v jihozápadní polovině Česka oblačnosti ubývat. Denní teplotní maxima budou mezi devíti až 13 stupni Celsia. Postupně začne foukat, na horách může mít vítr v nárazech rychlost až 70 kilometrů v hodině.
Podobné počasí očekávají meteorologové i v úterý, kdy by měl ale vítr k večeru slábnout. Také středa bude ještě nezvykle teplá s nejvyšší odpoledními teplotami mezi devíti a 13 stupni. Obloha bude zatažená s občasným deštěm. Na horách může spolu s deštěm padat i sníh.
Čtvrtek a pátek očekávají meteorologové už o něco chladnější. Denní maxima by neměla přesáhnout 11 stupňů Celsia. Obloha bude i nadále zatažená s občasným deštěm, který bude v pátek na horách postupně přecházet ve sněžení.
Výraznější ochlazení by mělo do Česka přijít o víkendu s přílivem chladného vzduchu od severozápadu až severu. Nejvyšší denní teploty klesnou nejprve na čtyři až osm stupňů Celsia, v neděli a příští pondělí se budou pohybovat mezi bodem mrazu a plus čtyřmi stupni.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V Brdech začal projekt přeměny rozsáhlých ploch monokultur na pestré lesy
•Meteorologové varují: Na Příbramsku udeří silný vítr s nárazy až 90 km/h
•Na cenu hejtmanky Středočeského kraje byl nominován i kočí z Brd, který propaguje práci koní v lese
Další články
/PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech
Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska.
FOTO
Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči
Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. …
Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1
Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a …
VIDEO
První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území
Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních …
POZNÁVÁME BRDY
Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta
Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března …
POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR
Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí …
SPORT
Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině
Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání
Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným …
Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 …
AKTUÁLNĚ




