2. 3. svátek má Anežka




Týden bude z velké části deštivý, nejvyšší teploty se čekají o víkendu

15. května 2023   (09:01)
Týden bude z velké části deštivý, nejvyšší teploty se čekají o víkendu
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Nejchladnějším dnem týdne bude středa, kdy bude maximálně mezi deseti až 14 stupni.


Nacházející týden bude provázet déšť, který bude zejména z úterý na středu vydatný. Postupně by měly srážky ubývat. O víkendu by se měly objevovat jen ojediněle a nejvyšší teploty překročí 20 stupňů Celsia. Nejchladnějším dnem týdne bude středa, kdy bude maximálně mezi deseti až 14 stupni. Ve čtvrtek už budou teploty mírně vyšší, nicméně ráno se mohou objevit ještě přízemní mrazíky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho informací na facebooku.

Dnes má podle meteorologů pršet na většině území republiky a deštivé budou i další dny. "Vydatně pršet bude především z úterý na středu. Do čtvrtka spadne většinou 15 až 45 milimetrů, na jihu a východě ojediněle kolem 60 milimetrů," uvedli meteorologové.
Podle nich bude počasí v Česku ovlivňovat frontální systém spojený s tlakovou níží Minerva. Ta dnes a v úterý přinese do Itálie a na Balkán vydatný déšť a silné bouřky, doprovázené nárazy větru, vysokou bleskovou aktivitou a kroupami. Následně se její vliv rozšíří k severu, a zaměstná tak meteorology od centrálního Středomoří až do střední Evropy, doplnil ČHMÚ.
Nejvyšší denní teploty v Česku se dnes a v úterý mohou někde ještě dostat k 18 až 20 stupňům, ve středu pak spadnou na průměrných 12 stupňů. Poté se bude pozvolna oteplovat a v sobotu by už mohlo být v průměru 20 a v neděli 22 stupňů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Před deseti lety začalo v Příbrami Dobrovolnické centrum ADRA propojovat lidi, kteří … ROZHOVOR Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Lyžařské areály na Příbramsku hlásí stále dostatek sněhu a plánují provoz minimálně do … SPORT Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbram se letos výrazně zapíše do mapy české kultury. Divadlo A. Dvořáka Příbram se … KULTURA Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama na kasino umístěná v těsné blízkosti příbramského aquaparku vzbudila mezi … AKTUÁLNĚ Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE
Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz