Týden bude oblačný s přeháňkami a deštěm, teploty budou stoupat nad 10 stupňů
11. března 2024 (07:35)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tepleji by mohlo být o víkendu, při malé oblačnosti až 17 stupňů Celsia.
V týdnu bude v Česku zataženo až oblačno, s přeháňkami nebo deštěm. Nejvyšší teploty se budou držet nad deseti stupni Celsia, v Čechách může být dnes a od čtvrtka i kolem 15 stupňů. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Déšť má být dnes četnější a vydatnější ve východní polovině Česka. V úterý a ve středu meteorologové očekávají víc srážek na horách, ve čtvrtek tam přeháňky mohou být i sněhové.
Kolem poloviny týdne se mírně ochladí, v úterý a ve středu meteorologové očekávají denní maxima 11 stupňů Celsia. Dnes a od čtvrtka budou teploty stoupat ke 13 stupňům, v obou dnech se mohou v Čechách vyšplhat až na 15 stupňů a v pátek na 16 stupňů Celsia.
Ještě tepleji by mohlo být o víkendu, při malé oblačnosti až 17 stupňů Celsia. Nebe ale i na konci týdne zůstane oblačné až zatažené, polojasné jen místy a přechodně. Také o víkendu musejí lidé počítat s přeháňkami nebo deštěm.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Pomáhají chránit přírodu a zlepšovat životní prostředí? Nominujte je na Cenu Josefa Vavrouška
•Začíná sezona příbramských farmářských trhů, v průběhu roku budou i bleší trhy
•Na Příbramsku se dnes chvěla zem. Seismografy v epicentru zaznamenaly zemětřesení o síle až 4 stupně
Další články
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů
V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních …
Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody
Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky …
AKTUÁLNĚ
Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče
V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole …
AKTUÁLNĚ
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla
Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu …
KULTURA




