Týden bude oblačný s množstvím srážek, teploty budou kolem nuly
6. ledna 2025 (14:00)
foto: pixabay
V nadcházejícím týdnu se bude střídat déšť se sněhem, přičemž sněžení se od pátku rozšíří i do nížin. Teploty přes den budou většinou kolem nuly, dnes a ve čtvrtek však mohou vyšplhat až k 11 stupňům.
Česko má před sebou oblačný týden s velkým množstvím srážek. Na horách bude spíše sněžit, v nižších polohách se pak bude střídat déšť se sněhem. Sněžit by v nížinách mělo především od pátku. Teploty přes den se budou většinou pohybovat kolem nuly nebo lehce nad ní, dnes a ve čtvrtek ale bude výrazně tepleji. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Oteplovalo se už v noci na dnešek. Zatímco v Pošumaví a na Jesenicku bylo ráno až deset stupňů Celsia, na severu Čech a na západě Moravy zůstávaly dlouho teploty těsně pod bodem mrazu. "Slabé oteplování bude pokračovat i přes den, nejtepleji bude stále v Pošumaví a na Jesenicku, kde teploty vystoupí až k 11 stupňům. Chladnější zůstane sever a severovýchod Čech a západní Morava, kde bude kolem tří stupňů Celsia," uvedli meteorologové na síti X. Na severu a severovýchodě bude také větrněji, nárazy větru dosáhnou 55 km/h.
V dalších dnech už budou teploty vyrovnanější. V úterý se budou nejvyšší denní pohybovat mezi dvěma až šesti stupni podobně jako ve středu, ve čtvrtek pak mohou maxima opět vyšplhat na deset stupňů. V pátek se ale ochladí, teplota na některých místech už zůstane celý den pod nulou. Stejné to bude také o víkendu.
V dalších dnech už budou teploty vyrovnanější. V úterý se budou nejvyšší denní pohybovat mezi dvěma až šesti stupni podobně jako ve středu, ve čtvrtek pak mohou maxima opět vyšplhat na deset stupňů. V pátek se ale ochladí, teplota na některých místech už zůstane celý den pod nulou. Stejné to bude také o víkendu.
V úterý se může od západu objevit místy déšť, který bude ve vyšších polohách přecházet postupně ve sněžení. Sněžit může místy i ve středu, ve čtvrtek ale bude nejprve především pršet a déšť bude i mrznoucí. K večeru se ale už může objevit sníh ve všech polohách a od pátku pak meteorologové očekávají sněžení na celém území ČR.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Hasiči čtyři a půl hodiny zachraňovali uvězněného psa mezi kameny v lomu ve Vrančicích
Náročný zásah mají za sebou profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní hasiči z …
FOTOGALERIE
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v příbramské porodnici je chlapeček Dmytro
Až ve večerních hodinách prvního dne nového roku se v Oblastní nemocnici Příbram ozval …
Policie varuje před falešnými bankovkami
Na Ústecku se během krátké doby objevilo několik falešných bankovek v nominální …
Rok 2025 přinesl málo srážek a teplotní výkyvy
Rok 2025 se na území České republiky zařadil mezi teplotně normální až mírně …
Dětská obezita roste. Příbram ukazuje, že zdravé školní stravování funguje
Za rostoucí dětskou obezitou nestojí jen nedostatek pohybu, ale i stravovací návyky, …
FOTOGALERIE
Nedělní koncert ve Vysoké připomene první vystoupení České filharmonie pod taktovkou Antonína Dvořáka
Slavnostní koncert na počest významné hudební události, která se odehrála před 130 …
Sněhové jazyky a závěje hrozí až do nedělního odpoledne
Kvůli kombinaci prachového sněhu a silnějšího větru se budou v části republiky místy …
Konečně jsme se dočkali zimy, teploty budou padat ještě hlouběji pod bod mrazu
Po začátku zimy a v porovnání s předchozími roky, kdy to v zimních měsících venku …
FOTO
Středočeský kraj podpoří sportovní centra mládeže částkou přesahující čtyřicet milionů korun
Rada Středočeského kraje schválila a doporučila Zastupitelstvu kraje podpořit 25 …
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci …




