Týden bude deštivý, na víkend se ochladí
13. listopadu 2023 (07:50)
Tento týden bude v Česku oblačný a deštivý, na horách mohou být srážky sněhové. Nejvyšší teploty budou nejprve nad deseti stupni, a to i výrazněji, před víkendem se pak ochladí. Dnes a v úterý bude také vát silný vítr. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes bude pršet postupně na většině území. Na jihozápadě mohou být zpočátku ojediněle i srážky mrznoucí, nad 800 metry pak smíšené nebo sněhové. Teploty se po poledni budou pohybovat mezi čtyřmi až osmi stupni Celsia.
Poté se ale začne oteplovat. Meteorologové upozorňují, že se oteplování nezastaví ani v noci. "Noc na úterý proto bude teplá a větrná, většinou s teplotami deset až šest stupňů Celsia," uvedli. V úterý přes den pak mohou být teplotní maxima až 13 stupňů. Znovu je potřeba počítat se srážkami a silným větrem, který v nárazech přesáhne 50 kilometrů v hodině. K večeru bude slábnout.
Ve středu a ve čtvrtek se na většině území objeví občasný déšť nebo přeháňky, na hřebenech hor mohou být sněhové. Odpolední teploty se budou pohybovat okolo deseti stupňů Celsia, v maximech dosáhnou zhruba na 12 stupňů. V noci na čtvrtek může při zmenšené oblačnosti mrznout.
V pátek už by se nejvyšší teploty neměly dostat přes deset stupňů, což zůstane i zpočátku víkendu. Bude dále pršet, přechodně očekávají meteorologové četnější srážky. Ve vyšších polohách může znovu sněžit. Od neděle bude opět tepleji, maxima se mají dostat na 13 stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeský kraj rozdělí příští rok v dotacích na životní prostředí 148 mil. Kč
•Na víkend se ochladí a bude pršet. Teplejší počasí se vrátí příští týden, očekávají meteorologové
•Z Padrťského rybníka rybáři vedle kaprů vylovili i velké štiky a candáty
Další články
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR
Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu
Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin
Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi …
POZNÁVÁME BRDY





