1. 8. svátek má Oskar

Tvořit nebo se raději unášet virtuální realitou? Během jarních prázdnin vyzkoušíte obojí

11. února 2022   (06:17)
Tvořit nebo se raději unášet virtuální realitou? Během jarních prázdnin vyzkoušíte obojí
foto: GFD, vizualizace nové herny virtuální reality Měkká aréna

Program pro děti i jejich rodiče chystá Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem a Galerie Františka Drtikola Příbram.


Na jarní prázdniny se připravily další kulturní instituce na Příbramsku. „V týdnu od 21. do 27. února můžete navštívit Jarní tvořivou dílnu. Necháme se okouzlit zářivými barvami obrazů na výstavě i prvními jarními paprsky a ‚kousek jara‘ si odnesete i domů,“ zve na dny volna Podbrdské muzeum. Tvořit je možné kdykoli v otevírací době muzea (každý den v časech 9.00–12.00 a 13.00–16.00). Vstupné dvacet korun pro děti od tří let zahrnuje i výtvarný materiál.

Zmiňovaná výstava představí do 25. března tvorbu členů Němejcova atelieru „K“ z Nepomuku. Vernisáž Zimního nepomuckého obrázkobraní se koná 12. února od 15.00, akci doprovodí vystoupení sboru Canto Nepomucenum. Vstupné na rožmitálskou výstavu spolku amatérských výtvarníků je dobrovolné.
V úterý 22. února bude v 15.00 slavnostně otevřena nová herna virtuální reality Měkká aréna v Galerii Františka Drtikola Příbram. K dispozici budou tři nová stanoviště s herními modely Oculus Quest 2 a projekcí pro sledování dění ve virtuální realitě. Galerie předesílá doprovodný program, který o jarních prázdninách čeká na děti, teenagery a dospělé: „Těšit se můžete na rukodělné tvoření pro děti nebo komentované hraní s architektem a autorem interiéru Měkké arény Vojtěchem Radou.“ Ve čtvrtek pak proběhne prezentace děl ve virtuální realitě umělce Miky Johnsona a od 18.00 koncert Miky Johnsona a Dana Vlčka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě … AKTUÁLNĚ V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden … DOPRAVA Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Co nám říkají klienti... „Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem … PR Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není … POZNÁVÁME BRDY Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ
Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz