19. 3. svátek má Josef




Tvoříme Dobříš 2023 sbírá nápady do dalšího kola participativního rozpočtu

26. prosince 2022   (16:42)
Tvoříme Dobříš 2023 sbírá nápady do dalšího kola participativního rozpočtu
foto: ilustrační, Pixabay (Maurice Müller)

Návrhy mohou lidé podávat do 15. ledna příštího roku. Vítězi předchozího ročníku se staly projekty pumptrackového areálu a barevných her na chodníku.


Do 15. ledna mohou lidé posílat návrhy do participativního rozpočtu města Dobříš. Do spolurozhodování, na jaké účely půjdou veřejné finance, se zapojují již popáté. V novém ročníku budou vítězné návrhy podpořeny celkovou částkou půl milionu korun.

Finalistou roku 2022 se stal návrh pumptrackové areálu v lokalitě nad rybníkem Papež. K realizaci se probojoval také návrh barevných her na chodníku u Rákosníčkova hřiště. Z participativního rozpočtu bylo na jednotlivé projekty počítáno s maximální částkou 125 tisíc korun, celková suma činila čtvrt milionu korun. Do aktuálního hlasování budou přijaty pouze návrhy s cenou zhotovení do 250 tisíc korun na jeden projekt.
Šanci ale mají i smělejší vize. „V rámci vítězného projektu je jisté, že město bude realizovat malý okruh z Tvoříme Dobříš 2022. Další náklady se budou hradit z běžného rozpočtu určeného právě na tuto činnost,“ uvádí k projektu pumptracku souhrnná zpráva za rok 2022 na webu tvorime.dobris.cz. Následně je v plánu i využití externích finančních zdrojů (např. dotací) a provedení dalších etap – velkého okruhu, jump line a dráhy s dřevěnými překážkami (skill centrum).
Po ukončení sběru návrhů bude do konce ledna posuzována jejich proveditelnost vedoucími úředníky odborů městského úřadu. Schválené projekty pak projdou veřejným projednáváním, hlasování o jednotlivých návrzích se uskuteční od 24. února do 21. března.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Mgr. Radek Galaš, ředitel Muzea Policie České republiky, působí jako člověk, který se … ROZHOVOR Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují … AKTUÁLNĚ Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze … PR Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na … DOPRAVA Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, … FOTOGALERIE Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz