4. 4. svátek má Ivana

Tuto neděli proběhne výlov Nového rybníku

9. října 2019   (14:17)
Tuto neděli proběhne výlov Nového rybníku

Vylovené ryby budou vysazeny do sportovního rybníku Pecovák



Město již delší dobu hledá způsob, jakým zlepšit kvalitu vody v Novém rybníku. Letos v srpnu proběhlo na příbramské radnici jednání, kterého se kromě hydrobiologa, zástupců z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje a dalších zainteresovaných osob zúčastnili i rybáři. Podle nich vodu zkvalitní nejen pravidelné výlovy, ale i dravé ryby, které sem budou vysazeny. V rybníku je údajně nyní příliš mnoho ryb všeho druhu a věku. A právě dravci by měli skladbu rybí populace selektovat.

Rybník se postupně vypouští již 14 dní, k samotnému výlovu dojde v neděli 13. října od 8. hodiny ranní. V poledne by mělo být vyloveno.

Nepůjde však o klasický výlov rybníku, při kterém je možné ryby i zakoupit. Nejedná se totiž o rybník rybolovný, ale rybochovný. Ryby tak skončí v některém ze sportovních revírů. Podle slov Tomáše Jarolímka, hospodáře příbramské pobočky Českého rybářského svazu, budou vysazeny do sportovního revíru Pecovák.

Ke zkvalitnění vody na Nováku přispějí i speciální rostliny.

„Příští sezonu zde chceme vysadit speciální rostlinstvo. Zároveň proběhne sanace kalníků, jejich čištění a oprava. Celý zásah je komplexnější,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

„Město Příbram zároveň uzavřelo smlouvu s firmou, která bude průběžně provádět monitoring kvality vody v Novém rybníce,“ dodal.
Město již delší dobu hledá způsob, jakým …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir








Další články

Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz