20. 7. svátek má Ilja

Turistický vláček vyjede při Prokopské pouti

3. července 2019   (10:48)
Turistický vláček vyjede při Prokopské pouti

Vláček pojede v sobotu i neděli za průvodem ze staré Příbrami na Březové Hory


Již o nadcházejícím víkendu se můžete těšit na 30. ročník Prokopské pouti, která již neodmyslitelně patří k hornické Příbrami. Centrem pouti jsou Březové Hory, kde se můžete těšit na hudební produkci, tanečnice, hasiče, vystoupení členů Sokola nebo večerní zábavu se skupinou Signál. Program začíná v sobotu v 15 hodin. Letos se navíc budete moci svézt turistickým vláčkem.

Turistický vláček pojede za oběma průvody
V sobotu 6. června ve 21 hodin vyjde z náměstí T. G. Masaryka průvod Čepobití a bude směřovat na náměstí J. A. Alise na Březových Horách. Nedělní program pak začne průvodem Hornická paráda. Ten bude opět za doprovodu hornických kapel vycházet z náměstí T. G. Masaryka směrem na Březové Hory, tentokrát v 9 hodin dopoledne. Po oba dny budete při průvodu moci poprvé využít turistický vláček
 
„V letošním roce jsme město požádali o pronájem turistického vláčku, který pojede po oba dny za průvodem. Vláček tedy bude sloužit k přepravě ze staré Příbrami na Březové Hory. Inspirovat jsme se nechali při akci Divadlo patří dětem a věřím, že si účastníci průvodu tuto možnost budou pochvalovat,“ uvedla Denisa Šrajnová z pořádajícího Spolku Prokop.
 
Zájemce o pravidelné provozování turistického vláčku se zatím nenašel
 
„Město prozatím neúspěšně hledá provozovatele turistického vláčku, jsem proto velmi rád, že organizace a spolky přicházejí s nápady, jak alespoň jednorázově vláček využít,“ uvedl místostarosta Martin Buršík, který zároveň zve na největší příbramskou pouť.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
Dis

autor: mirDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz