21. 10. svátek má Brigita

Turistický vláček vyjede při Prokopské pouti

3. července 2019   (10:48)
Turistický vláček vyjede při Prokopské pouti

Vláček pojede v sobotu i neděli za průvodem ze staré Příbrami na Březové Hory


Již o nadcházejícím víkendu se můžete těšit na 30. ročník Prokopské pouti, která již neodmyslitelně patří k hornické Příbrami. Centrem pouti jsou Březové Hory, kde se můžete těšit na hudební produkci, tanečnice, hasiče, vystoupení členů Sokola nebo večerní zábavu se skupinou Signál. Program začíná v sobotu v 15 hodin. Letos se navíc budete moci svézt turistickým vláčkem.

Turistický vláček pojede za oběma průvody
V sobotu 6. června ve 21 hodin vyjde z náměstí T. G. Masaryka průvod Čepobití a bude směřovat na náměstí J. A. Alise na Březových Horách. Nedělní program pak začne průvodem Hornická paráda. Ten bude opět za doprovodu hornických kapel vycházet z náměstí T. G. Masaryka směrem na Březové Hory, tentokrát v 9 hodin dopoledne. Po oba dny budete při průvodu moci poprvé využít turistický vláček
 
„V letošním roce jsme město požádali o pronájem turistického vláčku, který pojede po oba dny za průvodem. Vláček tedy bude sloužit k přepravě ze staré Příbrami na Březové Hory. Inspirovat jsme se nechali při akci Divadlo patří dětem a věřím, že si účastníci průvodu tuto možnost budou pochvalovat,“ uvedla Denisa Šrajnová z pořádajícího Spolku Prokop.
 
Zájemce o pravidelné provozování turistického vláčku se zatím nenašel
 
„Město prozatím neúspěšně hledá provozovatele turistického vláčku, jsem proto velmi rád, že organizace a spolky přicházejí s nápady, jak alespoň jednorázově vláček využít,“ uvedl místostarosta Martin Buršík, který zároveň zve na největší příbramskou pouť.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
Dis

autor: mirDalší články

Chov ovcí v lesoparku skončil, lidé je pozabíjeli. V minizoo na Nováku hrozí obdobná situace Chov ovcí v lesoparku skončil, lidé je pozabíjeli. V minizoo na Nováku hrozí obdobná situace Krmit zvířata v příbramském minizoo je zakázáno, lidé jim přesto dávají 21. října 2019   (06:22) Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz