4. 5. svátek má Květoslav




Turisté budou moci v Brdech využít 120 kilometrů dlouhou hřebenovou trasu

5. června 2024   (08:16)
Turisté budou moci v Brdech využít 120 kilometrů dlouhou hřebenovou trasu
foto: Středočeský kraj

Trasy jsou v terénu vyznačeny pásovými značkami, doplněné jsou také tabulky a směrovky na rozcestích.


Turisté v Brdech mohou využít tři nové pěší trasy o celkové délce 13 kilometrů. Doplňují dosavadní síť tras v bývalém vojenského újezdu a umožní vznik takzvané Brdské hřebenovky. Tato stezka dlouhá 120 kilometrů povede od Jíloviště do Spáleného Poříčí a měla by být kompletně vyznačena tento měsíc. Nové pěší trasy vznikly ve spolupráci spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko s Klubem českých turistů za podpory Středočeského kraje, informovala dnes Zuzana Žídková z krajského úřadu.

Trasy jsou v terénu vyznačeny pásovými značkami, doplněné jsou také tabulky a směrovky na rozcestích. Krajský radní pro kulturu a cestovní ruch Václav Švenda (Spojenci) ocenil hlavně nový osmikilometrový hřebenový úsek, který spojí masiv Toku a oblast vrcholu Praha. "Jedná se o jedny z nejvyšších poloh Brd, které jsou pro návštěvníky velmi atraktivní," dodal. Podle předsedy rady značení Klubu českých turistů Pavla Přílepka se vyznačením nových tras předejde živelnému vytváření stále nových stezek v oblasti, která může být i nebezpečná.
Kromě nových turistických tras chystá spolek pro návštěvníky Brd i další novinku. Za pomoci studentů a učitelů oboru umělecký truhlář a řezbář z příbramské waldorfské školy chce v příštích letech označit zhruba deset brdských vrcholů a zajímavých míst v jejich blízkosti dřevěným označníkem s reliéfem zvířete či jiného motivu charakterizujícího konkrétní vrchol. Reliéfy přibudou například na vrcholech Tok, Praha nebo Třemšín, své označení získá také vrchol Koruna nebo Houpák.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se … Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří … AKTUÁLNĚ Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají … NEPŘEHLÉDNĚTE Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz