Tropy vyvrcholí v sobotu, bude až 35 stupňů
15. června 2021 (10:42)
Tento týden bude v Česku panovat tropické počasí, nejtepleji má být v sobotu, kdy teploměr může ukázat až 35 stupňů Celsia. Pršet má málo, ojedinělé srážky a bouřky zatím meteorologové předpovídají hlavně o víkendu. Suchý má být také přelom června a července, teploty v dalších týdnech do konce června a první dekádě července se budou pohybovat kolem dlouhodlobého průměru, vyplývá z měsíční prognózy a týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"Předpokládáme, že období od 14. června do 11. července bude na našem území jako celek teplotně slabě nadprůměrné nebo průměrné. Nejvyšší teploty se očekávají v prvním předpovědním týdnu do 20. června, v dalších týdnech teploty klesnou k dlouhodobým normálům, tedy k hodnotám obvyklých po tuto roční dobu," uvedli meteorologové.
Víc pršet, než je touto dobou obvyklé, má příští týden a také v týdnu od 5. července.
Průměrná teplota v Česku od poloviny června do 11. července je 17,7 stupně Celsia. Nejchladněji touto dobou bylo v roce 1949 s průměrem 13,3 stupně, naopak nejtepleji roku 2006, kdy průměrná teplota činila 20,4 stupně.
Průměrná teplota v Česku od poloviny června do 11. července je 17,7 stupně Celsia. Nejchladněji touto dobou bylo v roce 1949 s průměrem 13,3 stupně, naopak nejtepleji roku 2006, kdy průměrná teplota činila 20,4 stupně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Pět pravidel bezpečné jízdy na sněhu: Zimní past, která čeká na chybu
Zasněžené silnice každoročně prověří, jak dobře umíme svůj vůz udržet pod kontrolou. …
Tradiční zahájení adventu v Podlesí se blíží
V pátek 28. listopadu se uskuteční tradiční zahájení adventu v Podlesí, které již řadu …
Mikulášské radovánky v Příbrami a okolí: kam vyrazit se svými ratolestmi?
Tradice Mikulášských nadílek se se svátkem tohoto světce pojí již po staletí. K …
Nový prostor pro kreativitu: Dobříš má graffiti stěnu
Dobříš má nové legální místo pro kreativní tvorbu. V místním skateparku vyrostla …
Za Kladnem, Mladou Boleslaví a Kolínem: Příbram je čtvrtá nejlidnatější obec kraje
Příbram měla k 1. listopadu 2025 přibližně 34 058 obyvatel. Více než 10 % tvoří děti …
Umění v jídelně bývalého lágru: Vojna ožila divadelním festivalem
Do Památníku Vojna Lešetice zavítaly o minulém víkendu desítky návštěvníků na Festival …
Strážníci v Příbrami našli pohřešovaného chlapce s autismem
Ve středu ráno přijala Městská policie Příbram oznámení o pohřešovaném chlapci s …
ZOD Starosedlský Hrádek: moderní zemědělský areál v okrese Příbram představil farmu za účasti ministra
Zemědělsko obchodní družstvo Starosedlský Hrádek patří mezi nejvýznamnější podniky v …
VIDEO
Místostarosta Peterka: Podpora sportu musí růst spolu s dětmi i náklady klubů
Příbramský sport roste, podpora ne. Místostarosta Miroslav Peterka (ODS) chce na …
Příbramský Bobcats nezastavil ani tým ze Slovenska. A mají další titul
Junioři Příbram Bobcats završili svou dominantní sezonu ve 2. juniorské lize dalším …





