31. 5. svátek má Kamila

Tropická vedra ve středních Čechách opět lámala rekordy

11. června 2014   (15:30)
Tropická vedra ve středních Čechách opět lámala rekordy
foto: pribram.cz

Výjimkou byla stanice v Rožmitále pod Třemšínem, kde k rekordu chybělo 1,2 stupně.



Tropická vedra ve středních Čechách dnes opět lámala rekordy. Historická maxima byla překonána na deseti z 11 stanic v regionu, které měří teplotu déle než 30 let. Nejtepleji bylo v podvečer Dobřichovicích u Prahy a v Neumětelích na Berounsku, kde rtuť teploměru vystoupala shodně na 34,5 stupně Celsia. ČTK to řekla pracovnice Českého hydrometeorologického ústavu.

V Neumětelích byl podle ní o 2,1 stupně překonán původní rekord z roku 1937. Dosavadní maximum byl pokořeno také v Dobřichovicích. "To je ale stanice, která měří jenom 15 let, takže to nepovažujeme za nějaký významný rekord. Rekordy dáváme u stanic měřících 30 a více let," podotkla meteoroložka.

Rekordy všude kromě Rožmitálu

Nejvyšší naměřené hodnoty byly překonány i na dalších místech regionu. V Brandýse nad Labem u Prahy naměřili 34,4 stupně Celsia, v Tuhani na Mělnicku 34,2 stupně. Letité rekordy padly i v Poděbradech na Nymbursku, Semčicích na Mladoboleslavsku nebo Čáslavi na Kutnohorsku. Výjimkou mezi stanicemi měřícími déle než 30 let byl jen Rožmitál pod Třemšínem na Příbramsku, kde v podvečer k překonání rekordu chybělo 1,2 stupně.

Tropické teploty vydrží v celé zemi do středy, během níž se budou ale postupně objevovat bouřky. Lidé by měli během horkých dní omezit tělesnou zátěž a pobyt na přímém slunci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj kš








Další články

Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Židovský hřbitov v Příbrami je jednou z nejtišších, ale zároveň nejvýmluvnějších … HISTORIE Bouřky se vracejí do stejných míst jako v sobotu. Meteorologové varují před větrem, přívalovým deštěm i kroupami Bouřky se vracejí do stejných míst jako v sobotu. Meteorologové varují před větrem, přívalovým deštěm i kroupami Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUÁLNĚ Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví V neděli 31. května uplynulo 134 let od největší tragédie v dějinách českého rudného … HISTORIE Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY
Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz