29. 9. svátek má Michal

Třítýdenní lhůty se protáhly na tři měsíce. Problémy s dodávkami řeší i firmy v Příbrami

24. července 2021   (06:52)
Třítýdenní lhůty se protáhly na tři měsíce. Problémy s dodávkami řeší i firmy v Příbrami
foto: ilustr/pixabay

Nedostatek a nárůst cen vstupů se promítne také do konečných cen, zdražení se nevyhne například společnost Ravak.Po uzavření provozů a jejich zabezpečení proti šíření nákazy covid-19 spojené s testováním zaměstnanců se průmysl potýká s dalšími výzvami. Výroba musí reagovat na nedostatek a nárůst cen vstupních komponent, vyšší náklady a dlouhé dodací lhůty se promítají také do logistiky. Například automobilka Škoda Auto musela kvůli chybějícím čipům přistoupit k omezení výroby a odstavit desítky tisíc nekompletních vozů. Problémy s dodávkami se se nevyhnuly ani příbramským firmám.
„I my se potýkáme s problémy z důvodu nedostatku materiálů, nárůstu cen a enormně se prodlužujících dodacích lhůt,“ reflektuje situaci Monika Kofroňová, vedoucí nákupu ve společnosti Senco Příbram. Firma, jejíž výrobní portfolio zahrnuje elektrické rozvaděče nebo mechatroniku, rovněž čelí dlouhým dodacím lhůtám elektronických komponent závislých na dodávkách čipů z Asie. „Dále nás trápí nedostatek a vysoké ceny plechů pro výrobu rozvaděčových skříní, stejně jako nedostatek granulátů pro výrobu plastů nebo zdražení dřeva na přepravní palety. To, co dříve fungovalo do tří týdnů, teď řešíme v rámci tří měsíců,“ doplňuje Monika Kofroňová.
Potíže s dostupností a vyššími cenami základních surovin a výrobních materiálů pociťuje také dodavatel koupelných řešení Ravak. „Hledáme fyzicky i cenově nejdostupnější výrobní materiály, zdražení se ale nevyhneme, protože růst cen je enormní,“ zdůvodňuje skutečnost, s jakou musí podnik na nastalou situaci reagovat, PR manažerka Ravaku Jana Šlefrová. Společnost zároveň věří, že do konce roku se poptávka s nabídkou vstupních komponent vyrovnají, což by se mělo odrazit i na koncových cenách.
Senco Příbram se zaměřuje na možnosti, jak se předzásobit – predikcemi spotřeby či stanovením nového skladového minimálního množství pro obrátkový materiál. „Jednáme se zákazníky o možných náhradách a včas upozorňujeme na vzniklé problémy s dodacími lhůtami. Někteří zákazníci jsou schopni situaci akceptovat, jiní spolu s námi hledají alternativní řešení nebo objednávají s větším předstihem než dříve,“ dodává Monika Kofroňová.zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena RezkováDalší články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října. Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz