Tříkrálový koncert žáků a učitelů
FOTOGALERIE
7. ledna 2018 (07:06)
Dalších 20 fotografií v galerii
foto: pribram.cz
Žáci a učitelé Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem uspořádali koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého
Kostel na Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem byl cílem odpolední návštěvy mnohdy celých rodin ze širokého okolí, nejen z města samotného. Žáci a učitelé místní Základní umělecké školy zde uspořádali první Tříkrálový koncert. Proto si přišli své ratolesti poslechnout nejen maminky a tatínkové, ale vzali s sebou často i starší rodinné příslušníky. Výběr hudby a písní byl opravdu bohatý.
foto: pribram.cz
Celý koncert zahájily moravské, slovenské a polské koledy v podání Dětského pěveckého sboru p. učitele I. Marka a následovala je dlouhá řada dalších vystoupení sólových, dvojic i větších seskupení. Kostelem postupně zazněly rozličné hudební nástroje, počínaje flétnami, klavírem, houslemi a mimo jiné několikrát i kostelní varhany. Nepochybně se zde rodí další řada výborných muzikantů již od těch nejmenších hudebníků a zpěváků a jejich učitelé jim toto odpoledne šli plně příkladem, ať již vystoupením sólovým, nebo společně se svými žáky.
foto: pribram.cz
Výběr hudebních děl i skladatelů samotných byl také pestrý a zazněla díla známější i koledy, které si snad všichni z nás pamatují ještě ze svého dětství. Nebyl vynechán ani Jakub Jan ryba a celý koncert byl zakončen českou vánoční písní z 15. století "Narodil se Kristus Pán", kterou řada návštěvníků zpívala společně s účinkujícími.
Dlouhý potlesk provázel nejen jednotlivá vystoupení, ale také ukončení koncertu, kdy se všechny děti se svými učiteli přišly svému publiku poklonit a sklidit tak zcela zasloužené poděkování. Kompletní fotogalerii ze sobotního koncertu můžete nalézt ZDE.
Jedno z posledních hudebních představení v tomto rožmitálském kostele jsme vám představili fotoreportáží: Kostel rozezněla Třemšínská kvítka
Dlouhý potlesk provázel nejen jednotlivá vystoupení, ale také ukončení koncertu, kdy se všechny děti se svými učiteli přišly svému publiku poklonit a sklidit tak zcela zasloužené poděkování. Kompletní fotogalerii ze sobotního koncertu můžete nalézt ZDE.
Jedno z posledních hudebních představení v tomto rožmitálském kostele jsme vám představili fotoreportáží: Kostel rozezněla Třemšínská kvítka
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MP
Další články
Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem
Brdská příroda ukrývá řadu zajímavostí, které při běžné procházce snadno přehlédnete. …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí!
O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to …
AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna
V sobotu 22. srpna 2026 se na zámku v Osečanech odehraje událost, která tomu místu …
KULTURA
Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty
Šance pro Příbram - Naše Česko představila kandidátní listinu pro podzimní komunální …
VOLBY 2026
Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna?
Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika …
ZAJÍMAVOSTI
Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku
Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také …
AKTUÁLNĚ
Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách
Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního …
AKTUALIZOVÁNO
Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje
V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky
Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete …
TIP NA VÝLET
























