Tříkrálová sbírka v Příbrami vybrala skoro 62 tisíc korun
13. ledna 2016 (17:10)
Přesně 61.659 Kč se podařilo získat při Tříkrálové sbírce v Příbrami. Lidé mohli peníze přispět koledníkům při Tříkrálovém průvodu, ve školách, v obchodních domech a na dalších místech. Finanční částka bude určena na zřízení a vybavení nového denního stacionáře pro seniory, který by měl vzniknout v Jiráskových sadech.
Lidé nepřispívali jen v Příbrami a místních kostelech, do sbírky se zapojili i v Suchdole, Višňové nebo Obořišti.
„Zvláštní dík patří panu Martinu Noskovi z Bratkovic, vedoucímu koledníků, kteří společně sbírali do kasiček v Hluboši a Dobříši. Ten loňský výtěžek 9878 Kč letos navýšil na rekordních 12995 Kč,“ píše v tiskové zprávě Soňa Abrahamová z Farní charity Příbram.
Lidé nepřispívali jen v Příbrami a místních kostelech, do sbírky se zapojili i v Suchdole, Višňové nebo Obořišti.
„Zvláštní dík patří panu Martinu Noskovi z Bratkovic, vedoucímu koledníků, kteří společně sbírali do kasiček v Hluboši a Dobříši. Ten loňský výtěžek 9878 Kč letos navýšil na rekordních 12995 Kč,“ píše v tiskové zprávě Soňa Abrahamová z Farní charity Příbram.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Charita Příbram
autor: MJ
Další články
Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla
Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do …
Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel
Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální …
Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu
Příbramští skauti zvou veřejnost k zapojení do celorepublikové sbírky Světlo a teplo …
„Hazard mě dostal do vězení.“ Věznice Bytíz spustila silný projekt pro školy
Věznice Příbram – Bytíz se zapojila do nového preventivního projektu Policie ČR, …
Vězenství
Soumrak přípravných tříd. Příbram ji letos zřejmě otevře naposledy
Přípravná třída v Příbrami letos pravděpodobně funguje naposledy. Novela školského …
Školství
Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky
Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního …
Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty
Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních …
Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku
Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, …
Politika
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, …
Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou
Předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v pondělí večer potvrdily. Nad …
Počasí





