2. 3. svátek má Anežka




Tři z pěti středočeských krajských nemocnic se dostaly ze ztráty, příbramská stále v mínusu

2. srpna 2014   (08:23)
Tři z pěti středočeských krajských nemocnic se dostaly ze ztráty, příbramská stále v mínusu
foto: pribram.cz

Hospodaření příbramské nemocnice se za poslední 3 roky významně zlepšilo. Za první pololetí 2014 je v mínusu zhruba jen 1 milion korun (vloni to bylo 35 milionů).



Tři z pěti středočeských oblastních nemocnic se během letošního prvního pololetí vymanily ze ztráty. Jde o zdravotnická zařízení v Benešově, Kladně a Kolíně. V mínusu se stále pohybuje hospodaření krajských nemocnic v Mladé Boleslavi a Příbrami, vyplývá z informací, které ČTK poskytla středočeská radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM).

Radní připomněla, že pětice krajských nemocnic od roku 2012 hospodařila se záporným výsledkem. V polovině předloňského roku činila celková ztráta 72 milionů korun a v půlce roku 2013 to bylo 160 milionů. Za letošní první pololetí však krajské nemocnice vykázaly dohromady kladný výsledek přes 16 milionů korun. Podle Fialové měla na jejich hospodaření příznivý vliv vstřícnější úhradová vyhláška a provoz se podle radní také zefektivnil.

"Samozřejmě lze hospodařit tak, aby nemocnice ve ztrátě nebyly, ale to bohužel v minulosti nebylo. Teď se mi zdá, že se trošičku snaží lépe hospodařit, a je škoda, že to nedělaly od začátku," komentoval výsledky šéf zastupitelů opoziční ODS Raduan Nwelati.

Kraj nemocnice dotuje, podpora ale není tak výrazná

Poukázal i na to, že kraj ze svého rozpočtu nemocnice dotuje a jejich hospodaření tím vylepšuje. Podle Fialové ale tato podpora není tak výrazná, aby pokryla ztráty. "Zdaleka to není tím, jak by někdo mohl namítat, že jsme podpořili tyto nemocnice. Dotaci dáváme pouze na činnosti, které nejsou hrazené nebo které jsou neúplně hrazené. A to zdaleka nepředstavuje tuto částku," namítla.

Ke konci letošního června nejlépe hospodařila nemocnice v Kolíně, která dosáhla desetimilionového zisku. Ve stejném období loňského roku přitom vykázala ztrátu téměř šest milionů korun a o rok dříve se potýkala se ztrátou 19 milionů korun. Benešovská nemocnice uzavřela letošní první pololetí s kladným hospodářským výsledkem 6,8 milionu korun, kladenská hospodařila se ziskem 5,4 milionu Kč. V polovině loňského roku přitom měla tato zařízení ztrátu 30, respektive 63 milionů korun. Záporný hospodářský výsledek měly za letošní první pololetí už jen nemocnice v Mladé Boleslavi a Příbrami, které vykázaly ztrátu pět, respektive jeden milion korun. I jejich hospodaření se ale ve srovnání v loňskými údaji zlepšilo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: čtk
autor: khj jpt








Další články

Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne … Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti … VIDEO Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. … DOPRAVA Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO
Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz