17. 4. svátek má Rudolf




Tři disciplíny a jeden cíl. V Příbrami zabojují triatlonisté

29. června 2021   (06:45)
Tři disciplíny a jeden cíl. V Příbrami zabojují triatlonisté
foto: Příbramský triatlon/se souhlasem

Ve dnech 3. a 4. července se v areálu Nový rybník v Příbrami uskuteční tradiční Příbramský triatlon. Ti, kteří mají natrénováno, ale nestihnou se zaregistrovat dopředu, mají příležitost ještě před startem samotného závodu.


Se začátkem prázdnin se sportovně-rekreační areál Nový rybník v Příbrami zaplní sportovci. Od 3. do 4. července zde poměří své síly triatlonisté – v sobotu v individuálních závodech, v neděli ve sprint triatlonu štafet. Plavání a běh účastníci absolvují ve vnitřní a přiléhlé části areálu, cyklistické tratě uzavřou také některé komunikací ve městě.

Sobotní závody jednotlivců startují v 9.00 nejmladší kategorií ve věku 8–9 let. Čeká je stometrová trať v plavání, dva kilometry na kole a jeden kilometr běhu. Během dopoledne se na tratích vystřídají další věkové kategorie žáků a žákyň, krátce po poledni se do soupeření pustí junioři a dorostenci. Vodní úsek dětských tratí zabere část u odpočinkových mol, poběží se „kolečko“ podél rybníka. Dráha pro kola vede mezi kruhovým objezdem u Drupolu a křižovatkou na Brodě (u zahrádkářské kolonie).
Dospělí se na start postaví v 15.00. Tratě hlavního závodu jsou v délce 1,5 kilometru (plavání), čtyřicet kilometrů (kolo) a deset kilometrů (běh). Běh závodníky vyvede i mimo pískovou cestu kolem Nového rybníka, běží se k Fialovu rybníku a zpět. Cyklisté se otáčejí u Drupolu (na kruhové křižovatce je umožněn částečný průjezd) a v lokalitě Kozí vrch u Slivice. Na uzavřené silnici budou zajištěny průjezdy mezi Lešeticemi a Konětopy a v Brodu. Ukončení závodu spolu s vyhlášením vítězů je plánováno od 18.00 do 19.00.
Nedělní dopoledne patří závodům štafet, které zahájí žáci v 9.00. a v 10.25 dostane příležitost dorost, junioři a dospělí. Štafetové trasy pro plavání a běžeckou disciplínu zůstávají v uzavřené části areálu, cyklisté budou mít vyhrazenou silnici v úseku od Drupolu po Brod. Finále od půl jedné oznámí vítězné týmy, akce skončí ve 14.00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz