22. 6. svátek má Pavla

Třetina meteorologických stanic hlásí teplotní rekordy, místy bylo 12 stupňů

15. ledna 2023   (19:40)
Třetina meteorologických stanic hlásí teplotní rekordy, místy bylo 12 stupňů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Rekordně vysoké teploty naměřili meteorologové už na přelomu roku.


V Česku dnes opět padaly teplotní rekordy. Třetina stanic, které měří alespoň 30 let, překonala nebo vyrovnala teplotní rekord pro dnešní den. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na facebookovém profilu. V Čechách dnes teploty překračovaly 10 stupňů, na jihu stanice zaznamenaly až 12 stupňů Celsia. Rekordně vysoké teploty naměřili meteorologové už na přelomu roku.

Nejtepleji bylo dnes v Českých Budějovicích a v Byňově, shodně 12,2 stupně. Celkem 55 meteorologických stanic ze 162 zaznamenalo rekordy. "Patří mezi ně i čtyři stanice s více než stoletou řadou měření. Podle předběžných údajů i pražské Klementinum, kde byl původní rekord 11,2 stupně z roku 1796 překonán o 0,3 stupně," uvedli meteorologové. Mezi další rekordmany se zapsaly České Budějovice, Klatovy a Semčice.
V pondělí se ochladí. Od středy očekávají předpovědi zimní počasí s teplotami obvyklými pro polovinu ledna.
Řada nezvykle teplých dnů začala v Česku na Silvestra, kdy meteorologové naměřili dosud nejvyšší silvestrovskou teplotu, 18,2 stupně Celsia bylo v Dobřichovicích u Prahy a v pražských Komořanech. Rekordy padaly také první dva lednové dny a následně ještě 5. ledna.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUALIZOVÁNO Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. … AKTUÁLNĚ Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, … Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve … VIDEO Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz