7. 12. svátek má Ambrož

Třetí dávku dostalo v Příbrami už přes 500 lidí, další stovky na ni čekají

24. října 2021   (07:47)
Třetí dávku dostalo v Příbrami už přes 500 lidí, další stovky na ni čekají
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Aktuálně se očkuje třetími dávkami proti covidu dvakrát v týdnu.Zájem o očkování proti covidu-19 začal po útlumu v posledních měsících zhruba od poloviny října opět v ČR stoupat, za týden přibylo podaných dávek o více než 60 procent. Roste především počet aplikací posilující třetí dávky, ale za týden zhruba o třetinu přibylo také lidí, kteří se rozhodli očkovaní zahájit. Vyplývá to z dat o očkování k 22. říjnu, která zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví.
 
Po zkrácení lhůty pro podání třetí dávky očkování proti koronaviru na šest měsíců od dokončeného očkování vzrostl zájem z řad veřejnosti i v Příbrami. Podle studií třetí dávka výrazně zvyšuje ochranu proti onemocnění covid-19, která především u starších a chronicky nemocných lidí po několika měsících klesne pod potřebnou úroveň. Tento pokles je dán především mutací delta, která nebyla v době vývoje vakcíny známá.
 
„Naše nemocnice k pátku naočkovala 556 lidí třetí dávkou. Na příští týden jsou připraveny dva termíny očkování pro zájemce z řad veřejnosti. Aktuálně na vakcínu čeká zhruba 800 lidí. Očkování třetí dávkou veřejnosti důrazně doporučujeme,“ uvedl pro pribram.cz tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Ministerstvo zdravotnictví před několika dny zkrátilo rozestup mezi dokončenou druhou dávkou a třetí dávkou na 6 měsíců. Tzv. posilovací dávku mohou dostat všichni zájemci bez ohledu na věk či zdravotní rizika. Česká vakcinologická společnost třetí dávku doporučuje, protože dokáže člověka lépe ochránit před aktuálně se šířícími mutacemi viru.

Dosud se nechalo v ČR očkovat přes šest milionů lidí. V červnu bylo podáno 2,9 milionu vakcín, v červenci zhruba dva miliony, v srpnu 1,1 milionu a v září pouze 321.500 dávek. V říjnu bylo zatím aplikováno 210.000 dávek, ale zhruba od poloviny měsíce počty denně podaných vakcín stoupají shodně s rostoucími počty nově nakažených. V prvních říjnových sedmi dnech zdravotníci aplikovali asi 54.500 dávek, ve druhých přibližně o 5000 víc.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub PečenkaDalší články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz