vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Trénují paměť a cvičí on-line. Programy pro seniory fungují alespoň na dálku

18. února 2021   (17:29)
Trénují paměť a cvičí on-line. Programy pro seniory fungují alespoň na dálku

Příbramská pobočka Senior Pointu je stále uzavřena. Dále ale nabízí, také ve spolupráci s iniciativou Fit Senior, aktivity pro starší generaci a připravuje novinky do budoucna.


Příležitosti pro setkávání jsou pro seniory již dlouho značně omezeny. Uzavřeno zůstává rovněž příbramské kontaktní místo Senior Point, které běžně nabízí volnočasový program či poradenství. V současnosti mají lidé možnost kontaktovat pobočku alespoň telefonicky nebo e-mailem. „Podle ohlasů seniorů, s nimiž jsme ve spojení, je pro ně během pandemie covid-19 náročné nejen omezení kontaktů, ale i zrušení sportovních, vzdělávacích a komunitních aktivit,“ říká vedoucí Senior Pointu Příbram Věra Černá. Organizace například zrušila dva původně jarní, a několikrát přesouvané koncerty.
 

Omezenou činnost osvěžily aktivity během rozvolnění na konci roku. „V prosinci jsme ještě stihli zorganizovat vycházky do okolí Příbrami a na Karlštejn, přednášku s promítáním Procházka starou Příbramí i trénink paměti,“ připomíná Věra Černá. Během podzimu se senioři zapojili do celostátní cestovatelské soutěže. „Naši senioři Rupert Hádek a Vladislav Havrlík dokonce zvítězili v jednotlivých kolech,“ doplňuje Věra Černá. Organizace spojila síly s další místní iniciativou Fit Senior a od listopadu se senioři zapojují do on-line cvičení.
 
Aktuální informace a podněty pro doma zveřejňuje Senior Point na svém webu. „Z internetových stránek je možné stáhnout podklady k tréninku paměti, které průběžně přidáváme,“ avizuje Věra Černá. Vytištěné materiály si zájemci vyzvedávají také u pavilonu bývalé 8. ZŠ v Žežické ulici, kde Senior Point sídlí. Informace najdou lidé i na zdejší vývěsce nebo v e-mailové schránce. Seniorům nad osmdesát let poskytuje organizace pomoc s registrací k očkování.
 
Pracuje se také na rozšíření programu. Senior Point například navázal spolupráci s krajskou koordinátorkou ministerstva práce a sociálních věcí a chystá se zapojit do projektů této instituce, případně pořádat společné akce. Další novinku představuje kulatý stůl Životní příběh. „Každý senior si vytvoří vlastní takzvanou Knihu vzpomínek rozdělenou do jednotlivých kapitol tak, aby provázela vzpomínkami na celý život,“ přibližuje záměr Věra Černá.
 

Zatím ale pokračují virtuální aktivity. Nově je na webu aktuální zpravodaj Senioři v krajích nebo čerstvé instrukce k tréninku paměti. „Jakmile to epidemiologická situace dovolí, jsme připraveni okamžitě zahájit činnost. Program máme připravený, lektoři angličtiny se těší na své studenty a trenérky zase na cvičence,“ dodává Věra Černá.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Sabine van Erp
Pixabay

autor: Magdalena Rezková

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz