21. 8. svátek má Johana




Tradiční závod ve šplhu startuje již tuto sobotu

16. března 2016   (15:31)
Tradiční závod ve šplhu startuje již tuto sobotu
foto: MěÚ

Start závodů je ve 13 hodin.



V sobotu 19. března se v Příbrami uskuteční Memoriál Bedřich Šupčíka ve šplhu na laně bez přírazu. Šplh už sice není mezi olympijskými sporty, ale při sledování výkonů borců nejednoho diváka jistě napadne, že tato disciplína by si zařazení rozhodně zasloužila.

Olympijský šplh je sportovní disciplína, o které nemá moc lidí v naší republice nejspíše vůbec povědomí. V našem městě to však neplatí. Příbramský Sokol se šplhu na laně bez přírazu věnuje již mnoho let. První memoriál připomínající si prvního československého olympijského vítěze v této disciplíně, Bedřicha Šupčíka, se konal již v roce 1993. A další ročník tohoto závodu již klepe na dveře.

Šplh na laně bez přírazu nohou je velice náročný, a bez dlouhodobého tréninku v podstatě není možné uspět. Závodník startuje ze sedu, a ani v začátku šplhu se nesmí odrazit nohama. Čas každého borce je měřen elektronickou časomírou. Dorostenci a ženy šplhají na laně dlouhém 4,5 metrů, muži a senioři na laně osmimetrovém.

„V letošním roce navazujeme na velmi úspěšný loňský ročník, který se mohl pochlubit nejen tradičně vynikajícími výkony, ale současně se jednalo o závod s historicky nejvyšším počtem závodníků. Je také možné, že se v letošním roce opět dočkáme nového člena Klubu Bedřicha Šupčíka,“ uvedl za pořádající Sokol Příbram Jiří Kotlan s vysvětlením, že prestižní klub sdružuje nejvýkonnější a nejrychlejší závodníky v historii memoriálu.

Klub v současné době čítá 22 závodníků a jediným možným způsobem vstupu do něj je překonání "magické" hranice 7.20 sekundy na osmimetrovém laně. „Je to čas, ve kterém Bedřich Šupčík v roce 1924 na OH v Paříži v Olympijském šplhu zvítězil,“ doplňuje Jiří Kotlan.

Chcete-li vidět dech beroucí sportovní výkony, tak neváhejte a přijďte v sobotu 19. 3. 2016 ve 13 hodin do příbramské sokolovny. Vstupné je dobrovolné a navíc Vás v doprovodném programu čeká vystoupení silové gymnastiky v podání semifinalistů talentové soutěže, skupiny Five Fellas.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ
autor: MěÚ








Další články

Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V sobotu 22. srpna 2026 se na zámku v Osečanech odehraje událost, která tomu místu … KULTURA Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Šance pro Příbram - Naše Česko představila kandidátní listinu pro podzimní komunální … VOLBY 2026 Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika … ZAJÍMAVOSTI Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také … AKTUÁLNĚ Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního … AKTUALIZOVÁNO Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život … NEPŘEHLÉDNĚTE Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete … TIP NA VÝLET
Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz