12. 3. svátek má Řehoř
Zpravodajství   »  

Toyota C-HR se představuje v soutěži Auto roku 2017

20. prosince 2017   (21:27)

O modelu Toyota C-HR, který do soutěže nominoval prodejce Toyota Dolák, se můžete dozvědět více v následujícím videu a článku



V rámci letošní přehlídky vozů přihlášených do soutěže Příbramské auto roku 2017 jsme dnes zavítali do autosalonu Toyota Dolák v Příbrami, který prodává a servisuje vozy značky Toyota. Dnes Vám představíme model Toyota C-HR.

Toyota C-HR - Jediná svého druhu - To je její motto, jelikož se jedná o výjimečný vůz. Je navržená tak, aby vás nadchla

Toyotu C-HR si nemůžete splést s žádným jiným autem.

Toyota C-HR je jedno z mála aut, za kterými se lidé na ulici otáčejí. Není se co divit, téměř mimozemské tvary přitahují pozornost. Auto staví na platformě TNGA, kterou si Toyota poprvé vyzkoušela na Priusu 4. generace.

Pro kompaktní crossover v podobě C-HR ale o 60 mm zkrátila rozvor na 2640 mm a zvětšila rozchod kol (o 10 mm vzadu, o 20 mm vpředu).Výsledkem je na tak malé auto překvapivý dostatek prostoru v interiéru pro řidiče i spolujezdce. Dokonce ani vzadu není potřeba se bát sedět.

Futuristický design vnějšku přenáší Toyota také do interiéru, který lze označit za luxusní. Automobilka využívá na pohled i na dotek příjemné materiály budící dojem, že jsme možná o třídu výš.

Kompaktní a dynamický tvar karoserie nabízí dostatek vnitřního prostoru a nejlepší poloměr otáčení ve své kategorii, který činí pouhých 5,2 m.

Co se týká motorů, auto je k dispozici s 1,2l turbem nebo 1,8l atmosférickým motorem VVT-i zapojeným v systému hybridního pohonu.
První zmíněná varianta může pracovat s pohonem předních kol a manuálním řazením, popřípadě s automatickou převodovkou typu CVT a pohonem všech kol.
Druhá motorizace je atmosféricky plněný motor s objemem 1.8litru v kombinaci s elektromotorem. Tahle kombinace nabízí pohon přední nápravy, výkon 90 kW a disponuje automatickou převodovku CVT. Musíme však říci, že v rámci ekologie Toyota myslela snad na vše a tudíž se dá s plně nabitými bateriemi a lehkou nohou na plynu proplout kratší ranní městskou kolonou čistě na elektřinu. Je však nutné pečlivě pracovat s pedálem plynu a nepřekročit rychlost 50 km/h. Poté se totiž aktivuje benzinová jednotka.


C-HR překvapí svými jízdními vlastnostmi. Oproti některým klasickým modelům světoznámých značek se totiž Toyota opravdu vyznamenala a vytvořila nadmíru komfortní a ovladatelné auto! Ke všemu přispívá nízké těžiště, propracovaná zadní náprava. Nerovnosti jsou pro podvozek C-HR celkem nezajímavým faktem, musíte potkat vážně velký poklop od kanálu nebo výmol, aby se v kabině ozvala rána od kol. Odhlučnění podvozku si tak zasluhuje naprostou jedničku.

Pár slov na závěr? Je to hustý! Asi takhle nějak se dá Toyota C-HR popsat. Japonský nováček totiž přichází s divokou elegantní karoserií, bohatou výbavou, a příjemně naladěným podvozkem

Toyotu C-HR, ale i další modely značky Toyota Vám rádi představí v příjemném prostředí autosalonu Toyota Dolák, který se nachází v Evropské ulici na výjezdu z Příbrami.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.







Další články

Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O … ROZHOVOR Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Regionální dobrovolnické centrum (RDSC) pro Středočeský kraj zahájilo první ročník … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský … NEPŘEHLÉDNĚTE Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce … DOPRAVA Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz