28. 3. svátek má Soňa

TOP 09 odmítla nabídku na vstup do vedení Příbrami

11. února 2020   (17:03)
TOP 09 odmítla nabídku na vstup do vedení Příbrami
foto: pribram.cz, ČTK

"Nemůžeme a nechceme být fíkovým listem, kterým ANO v budoucnu zakryje prázdnou pokladnu, ruinu akvaparku nebo přeplněná parkoviště," uvedl dnes Švenda.



TOP 09 v Příbrami odmítla nabídku hnutí ANO na vstup do rady města, v níž se uvolnilo jedno místo. Podle lídra TOP 09 Václava Švendy by nemělo smysl sedět se svázanýma rukama ve vedení města, kde má všechny rozhodovací kompetence jedna strana a nemusí se ohlížet na názory ostatních. Starostu Jana Konvalinku (za ANO) postoj TOP 09 mrzí, jednání o doplnění rady podle něj budou pokračovat.

Místo v radě města je třeba znovu obsadit poté, co se jediný radní za ODS Svatopluk Chrastina ze zdravotních důvodů rozhodl rezignovat. Druhý ze zastupitelů za ODS Miroslav Peterka v radě být nechce, nikoho jiného občanští demokraté v zastupitelstvu nemají. V sedmičlenné radě je ještě zastupitelka za Příbramáky pro Příbram Renáta Vesecká a zbývajících pět křesel včetně starosty a místostarostů patří ANO. Konvalinka chtěl do rady přizvat TOP 09, zástupci této strany ale nabídku odmítli.

"Nemůžeme a nechceme být fíkovým listem, kterým ANO v budoucnu zakryje prázdnou pokladnu, ruinu akvaparku nebo přeplněná parkoviště," uvedl dnes Švenda. Podle něj by nemělo žádný smysl sedět se svázanýma rukama ve vedení města, v kterém má všechny rozhodovací kompetence jedna strana a nemusí se ohlížet na názory a návrhy ostatních. "Z opozice můžeme vystupovat s protinávrhy, pokud s kroky vedení nesouhlasíme. O tuhle možnost korekce bychom vstupem do rady přišli a dál už bychom mohli jen mlčet," dodal.

Konvalinka v reakci uvedl, že je snazší hledat důvody, proč něco nejde než najít cestu, jak to udělat. "To, že TOP 09 nepřijala post v radě města, mne mrzí už třeba proto, že se mohla podílet na dokončení projektů, které iniciovala nebo je minimálně v minulém volebním období podporovala," uvedl starosta s poukazem na podíl bývalého místostarosty Švendy na přípravách rekonstrukce akvaparku. "Budeme dále jednat, kým místo v radě města obsadit. Jméno osoby, která bude navržena na uvolněný post radního, sdělíme při příštím zasedání zastupitelstva města," dodal Konvalinka.

ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram mají v zastupitelstvu dohromady 15 z 25 mandátů. ANO má v zastupitelstvu 12 křesel, ODS dvě a Příbramáci pro Příbram jedno. Hnutí ANO stačí k udržení většiny jeden partner. Pět mandátů v zastupitelstvu patří TOP 09, po dvou mají Šance pro Příbram a komunisté a jedno křeslo při posledních volbách obsadili Piráti.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz