Tóny žáků i učitelů zněly pro Ukrajinu v příbramském Domě NATURA
10. března 2023 (13:15)
Dalších 6 fotografií v galerii
foto: Luboš Gardoň/se souhlasem
Včera proběhl druhý benefiční koncert pro Ukrajinu, který společně připravili učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka, žáci ZŠ Bratří Čapků a Ekologické centrum Orlov.
Druhý benefiční koncert navázal na akci v loňském roce, která vznikla spontánně po napadení Ukrajiny Ruskem. Nikdo z loňských organizátorů nepočítal s tím, že se uskuteční druhý ročník. Včerejší koncert svým vystoupením doplnily i ukrajinské děti, které navštěvují ZŠ Bratří Čapků v Příbrami. Společně s učiteli ze ZUŠ Antonína Dvořáka vystoupily i jejich české spolužačky.
"Vzdor, strach a skutečnost, že nikdo není schopen pochopit, že se něco takového může stát v 21. století, z prvního koncertu vystřídala letos odhodlanost stát na straně toho, kdo bojuje za svobodu a svou zemi.“ říká Petr Kollert, ředitel ZUŠ Antonína Dvořáka. Interpretace skladeb pedagogy ZUŠ Antonína Dvořáka byly ozdobou celého koncertu.
Ekologické centrum Orlov dlouhodobě podporuje aktivity pro ukrajinské děti a mládež. Dopoledne proběhl v Domě NATURA koncert pro Základní školu Bratří Čapků, která je partnerskou školou. "Vystoupení ukrajinských dětí a jejich spolužáků ukázalo, že hudba spojuje. To je snahou i naší školy, která se zaměřuje na integraci ukrajinských dětí.“ říká Alena Mašiková, ředitelka Základní školy Bratří Čapků v Příbrami.
Ekologické centrum Orlov připravuje pro ukrajinské děti mimoškolní aktivity, pořádá i letní tábor. V Domě NATURA probíhá odpolední vzdělávací program v rámci programu Vítej v Česku ve spolupráci se společností yourchange o.p.s. "Koncert se snažil spojit a oslovit všechny lidi, kterým není lhostejný osud druhých. Věříme, že 3. benefiční koncert učitelů ZUŠ Antonína Dvořáka společně s ukrajinskými dětmi uspořádáme již ke svobodné Ukrajině.“ říká Luboš Gardoň, manažer Ekologického centra Orlov.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Ekologické centrum Orlov o.p.s.
autor: Luboš Gardoň
Související
•ČSSZ varuje před podvodnými stránkami, které napodobují její web
•Druhá vlna chřipkové epidemie v ČR pomine během několika týdnů
•Sněmovna schválila omezení růstu penzí
Další články
Hovory M v D- klubu: nový cyklus inspirativních večerů odstartoval v lednu. Prvním hostem byl Vladimír Kořen
Příbramský D-klub vstupuje do nového roku s čerstvou energií. Od ledna zde odstartuje …
FOTOGALERIE
Proč je hladina Orlíku tak nízká? Povodí Vltavy vysvětluje: může za to sucho, ne opravy
Nízká hladina Orlíku v uplynulé sezóně vyvolala mezi lidmi spekulace, že se nádrž …
FOTOGALERIE
Podvodníci lákají na snadný přivýdělek sledováním videí
Internetoví podvodníci opět využívají lákavé nabídky „snadného výdělku“, tentokrát pod …
Technická práce, která má budoucnost. Silmet Technology hledá nové posily do týmu
Stabilní česká firma z Příbrami nabízí perspektivní práci pro servisní a montážní …
PR
Ve středních Čechách kvůli ledovce nejezdí část autobusů, potíže mají i vlaky
Ve středních Čechách v úterý ráno kvůli ledovce nejezdí velká část příměstských a …
Po mrazech přišla obleva a mrznoucí déšť vytváří ledovku
Česká republika se po několika mrazivých dnech dočkala výrazné změny počasí. Do …
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food










