Tóny mezi stromy: Hudebně nabitý víkend na Skalce
17. července 2021 (15:49)
foto: pribram.cz/Magdalena Rezková
V Lesním divadle Skalka v Novém Podlesí si 23. a 24. července vychutnáte klasiku v nevšedním pojetí i společné vystoupení několikanásobné držitelky ocenění Anděl s legendou DJ scény.
Scéna Lesního divadla Skalka nedaleko Příbrami nezůstává ani v letošní letní sezóně osiřelá. Kromě divadelních představení pro všechny generace diváků se brdským hvozdem ponese také hudba různých žánrů. Během dvou večerů 23. a 24. července se zde vystřídá několik hudebních těles i osobností.
Open-air koncert Příbramské filharmonie se dočkal příznivého diváckého ohlasu již v minulém roce. Letos se tedy na „místo činu“ vrací, a to v pátek 23. července od 19.00. „Na koncertě budeme hrát Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji, Faurého Pavanu, Šostakovičův Valčík nebo Johnsonův cakewalk In Dahomey,“ přibližuje repertoár dirigentka Příbramské filharmonie Veronika Kopecká. Zazní také skladby Oskara Nedbala Valse triste, Polka a Tanec porcelánových figurek z baletů Pohádka o Honzovi a Z pohádky do pohádky.
Od půl desáté se pak na scéně objeví Clarinet Factory, jejichž hudba prochází neotřelou „tovární“ výrobou. „Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají trochu klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trochu etna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit a hlavně komunikovat s posluchači. Z prostředí, jež vytvoříte, pak vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover,“ popisuje vlastní produkci Clarinet Factory.
V sobotu 24. července se na pódiu potkají dva silné elementy hudební branže. Devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl Lenka Dusilová již dávno není poprockovou interpretkou, nebojí se experimentovat a hledat nové cesty k uměleckému vyjádření. Na posledním albu Řeka (získalo tři ceny Anděl v kategorii album, skladba a interpretka roku) spolupracovala s Petrem Ostrouchovem a elektronickým hudebníkem Aid Kidem. Společně si v jedné písní s Lenkou Dusilovou zazpívaly Monika Načeva a Iva Bittová. Hostem koncertu, který začíná v 19.00, bude další ikona české hudební scény. DJ Pavel Bidlo svým setem uvede a také zakončí sobotní večer.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny
Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník …
FOTOGALERIE
Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení
Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z …
KULTURA
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy
Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem
Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. …
SPORT
Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem
Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival …
KULTURA
NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu
Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne …
AKTUALIZOVÁNO
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč …
DOPRAVA
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života
Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ




