Tomáš Krejčí si vedl skvěle na mistrovství Evropy do 14 let
24. července 2023 (13:10)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: TenisCentrum Dobříš / se souhlasem
V areálu Tenisového klubu Most se v termínu 17. - 23.7.2023 uskutečnilo mistrovství Evropy juniorů a juniorek do 14 let. Nadmíru dobře si vedl nadějný dobříšský tenista Tomáš Krejčí, který si odváží dva cenné kovy.
Tuto neděli vyvrcholilo v areálu TK Most tenisové mistrovství Evropy juniorů a juniorek do 14 let. Slavnostního zahájení se osobně zúčastnili prezident Českého tenisového svazu a evropské federace Tennis Europe Ivo Kaderka, radní Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková, primátor města Most Jan Paparega a řada dalších významných osobností. Své želízko v ohni měl i příbramský okres v podobě Tomáše Krejčího z Dobříše.
Mostecký tenisový klub má s organizací juniorského šampionátu bohaté zkušenosti, neboť jej pořádá již od roku 2017. Do areálu Pod koňským vrchem se sjelo 285 hráčů a hráček ze 41 zemí, kterým tamní klub poskytl dostatek kurtů, kvalitní zázemí a centrální dvorec, který odpovídá potřebám akcí tohoto formátu.
Dobříšské fanoušky letos potěšil úspěch Tomáše Krejčího, který se nejprve z pozice pátého nasazeného dostal podle předpokladu do čtvrtfinále dvouhry, ve kterém narazil na čerstvého vítěze wimbledonské juniorky U14 Marka Cebana z Velké Británie. Nejvýše nasazený Ceban začal zápas s Krejčím lépe a první set získal poměrem 6:4. Pátý nasazený hráč si však poté začal věřit a v závěru druhé sady získal rozhodující break, načež bez ztráty hry vyhrál i rozhodující set.
V semifinále narazil Krejčí na nenasazeného Slovince Svita Suljice, který je momentálně jedním z nejžhavějších hráčů na okruhu U14. Po vyrovnaném prvním setu, v němž oba hráči střídavě přebírali iniciativu, získal Suljič tie-break. Ve druhé sadě zrychlil Slovinec hru a Krejčího obratně rozebral. Zápas tak skončil výsledkem 6:7 a 1:6 z pohledu Krejčího. Konečné 3. místo v těžké konkurenci je pro mladého českého tenistu skvělým výsledkem.
Suljic následně potvrdil skvělou formu a stal se mistrem Evropy, když ve finále porazil Francouze Daniela Jadea 2:1 na sety. Krejčí si následně spravil chuť vítězstvím ve čtyřhře, kde společně s Jakubem Kusým smetli ve finále šampionátu Estonce Kena Inku a Nikitu Smirnova 6:1, 6:3 a odváží si tak z Mostu titul mistra Evropy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•V Dobříši se již popáté uskuteční Mistrovství České republiky starších žákyň v tenise
•Prim v mládežnickém tenise hraje Dobříš. Smíšené družstvo dorostu TC Vitality Březnice vyhrálo III. třídu Středočeského kraje
•Kristián Šimek a Tomáš Krejčí: Seznamte se s mladými nadějemi českého tenisu
Další články
Hasiči měli na Štědrý den napilno. Požárů bylo nejvíc za posledních pět let
Štědrý den letos rozhodně neproběhl v poklidné atmosféře, jak by si mnozí přáli. …
FOTO
Štědrodenním dopolednem v Dobříši opět zněla lidová hudba
Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů už osmnáct let přináší radost …
Vojáci z 13. dělostřeleckého pluku i letos rozdávali radost dětem
Vojáci 13. dělostřeleckého pluku i letos podpořili děti, které vyrůstají bez rodin. …
FOTOGALERIE
Ježíšek nebo Santa? Vánoční souboj tradic a fantazie
Většina světa zná červeně oděného, buclatého Santa Clause. My v Česku zase milujeme …
Svíčky a zábavní pyrotechnika: Krása, která vyžaduje respekt
Vánoční svátky i silvestrovské oslavy si často spojujeme se světlem svíček a zábavní …
Kapr, řízek nebo úspory? Jak bude letos vypadat vánoční stůl na Příbramsku
Štědrovečerní menu na Příbramsku se i letos ponese ve znamení tradičních chutí, ale …
Štědrý večer: české vánoční pověry a tradice, které dodávají kouzlo Vánocům
Štědrý den je králem kalendáře, dnem, který slaví všichni bez rozdílu. V českých …
Vánoce
Ve středních Čechách si mohou lidé o svátcích zalyžovat ve třech areálech
Ve středních Čechách si lidé budou moci o svátcích zalyžovat ve třech zimních …
Vánoční přání, poděkování a přání do nového roku 2026
Milí čtenáři, dovolte nám na úvod popřát vám krásné a klidné Vánoce plné pohody, …
Úspěch, který pokračuje: Seniorská akademie láká stále více seniorů
Seniorská akademie, kterou pořádá Městská policie Příbram ve spolupráci se …









